Jak dbać o paprocie domowe? Podlej je tym napojem raz w miesiącu, a efekt cię zaskoczy

Podpowiadamy, jak dbać o paprocie domowe, aby pozostały zielone i bujne. Okazuje się, że wystarczy jeden trik, aby były jeszcze piękniejsze. Za sprawą pewnego napoju liście nie będą więdnąć, a paproć będzie wyglądała jeszcze okazalej. To tani i skuteczny sposób.

Paproć to roślina, która z pozoru wydaje się być zwyczajna i wizualnie nie wyróżnia się niczym szczególnym. O jej kwiatach krążą legendy, jednak nikomu do tej pory nie udało się ich zobaczyć. Kwiat paproci, to inaczej perunowy kwiat, który zakwita tylko raz do roku — w czasie przesilenia letniego, podczas najkrótszej nocy w roku. Zapewniamy, że bez owego kwiatu paproć i tak może wyglądać fantastycznie, a przy okazji korzystnie wpływa na powietrze w pomieszczeniach. Podpowiadamy, co zrobić, aby zachowała swój wygląd i nie usychała. Ten trik może cię zaskoczyć. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czas na urlop! Jak zabezpieczyć na ten czas swoje rośliny? Jak się spakować? Jak przechowywać pieniądze? Wybierz serwis

Jak dbać o paproć? Ta roślina nie ma wygórowanych wymagań

Paproć, lub jak mówi się potocznie — paprotka, to roślina, która nie sprawia wielu trudności. Można cieszyć się jej wyglądem, stawiając na minimum potrzebnej pielęgnacji. Najważniejsza jest woda, której paproć potrzebuje dosyć dużo. Paprocie można trzymać w pomieszczeniach, o przeróżnym nasileniu światła. Co prawda, te rośliny gdyby mogłyby wybrać — wolałyby stanowiska o rozproszonym świetle, nawet częściowo zacienione, ale nie jest to konieczne. Temperatura w pomieszczeniu powinna być pokojowa, wtedy zapewnisz im optymalne warunki. Pamiętaj, aby unikać przeciągów.

Ile wody potrzebują paprocie? Ważna jest też gleba, do której lejesz wodę

Paprocie to rośliny doniczkowe, które potrzebują odpowiedniej gleby. Najlepsza dla nich to ta z dużą ilością próchnicy. Paprotki należy też regularnie przesadzać, najlepiej wczesną wiosną — w marcu i kwietniu. Podłoże, w którym zasadzono paprocie, musi być stale lekko wilgotne. Uważaj, aby roślina nie stała w wodzie. Najlepiej co kilka godzin dolewać kilka kropel z konewki. Liście można zraszać miękką wodą.

Kwiaty na walentynki Przedstawiamy TOP 10 kwiatów na prezent na walentynki

Ten sposób na paprocie domowe może cię zaskoczyć. Jest tani i skuteczny

Niemal każdy z nas ma w domu herbatę. Jeśli nie owocową, czy zieloną, to chociaż klasyczną czarną, która uwielbiana jest przede wszystkim w towarzystwie cytryny i cukru. Paprocie także lubią ją pić, choć bez słodkich, czy cytrusowych dodatków. Czarna herbata wpływa na kondycję tych roślin, ale tylko jeśli ma temperaturę pokojową i jest aplikowana raz w miesiącu w niewielkich dawkach. Po pewnym czasie paproć puści nowe łodygi, a liście przestaną usychać i opadać. Jeśli na co dzień pijasz ciemną herbatę bez dodatków i zdarza ci się zapominać o niej i zostawiać ją na stole — to idealne rozwiązanie "zero waste".

Więcej o: