Domowe sposoby na przetłuszczające się włosy. Te produkty znajdziesz w każdej kuchni i kosztują grosze.

Pory roku takie jak jesień i zima wzmagają problemy z włosami. Pojawia się problem przetłuszczających włosów, na które sposoby znane były już naszym babciom. Co zrobić, jeśli używanie zwykłych kosmetyków nie wystarcza? Czas sięgnąć po naturalne sposoby.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Przetłuszczające się włosy, a właściwie skóra głowy to zmora wielu kobiet. Warto z walce z tym problemem poznać jego genezę. Często przyczyną przetłuszczających się włosów są problemy wynikające z braku witamin, minerałów czy chorób. Warto skonsultować dolegliwość ze specjalistą lub lekarzem. Można również przeciwdziałać w sposób naturalny, domowymi sposobami.

Zobacz wideo Włosy zimą lubią się przesuszać i elektryzować. Zaradzić temu może olejowanie

Ocet jabłkowy w formie płukanki. Znajdzie zastosowanie nie tylko w kuchni

Zawarte w occie witaminy A, B, C, E, P, beta-karoten oraz wiele innych minerałów i pierwiastków przeciwdziałają wypadaniu włosów w nadmiernej ilości. Ponadto składniki zawarte w occie jabłkowym zamykają łuski włosów oraz pomagają w walce z przetłuszczającymi się włosami. Kosmyki po zastosowaniu octu w formie płukanki stają się bardziej lśniące oraz miękkie. Wystarczy zmieszać jedną szklankę przegotowanej wody z jedną lub dwiema łyżkami octu jabłkowego. Przygotowany specyfik zastosować jako płukankę do skóry głowy i włosów.

Ziołowe sposoby na przetłuszczające się włosy. Najpopularniejszy sposób

Kolejnym sposobem znanym od wielu lat jest stosowanie ziołowych płukanek. Zioła przyczyniają się do poprawienia struktury włosów oraz stymulują ich porost. Do najbardziej skutecznych ziół w walce z przetłuszczającymi się włosami poleca się stosowanie pokrzywy, skrzypu polnego, rozmarynu oraz tymianku. Zioła parzymy i stosujemy w formie płukanki bezpośrednio na skórę głowy i włosy.

Cytrynowy sok, który rozjaśni kosmyki i pomoże w walce z przetłuszczającymi się włosami

Płukanka wykonana z cytryny przyczynia się do skutecznego zamknięcia łusek oraz tonizacji włosów. Sok z cytryny bogaty jest w wiele cennych minerałów i witamin. Sposób przygotowania polega na wymieszaniu wyciśniętego soku z cytryny z przegotowaną wodą. Przygotowaną płukankę stosujemy na włosy i skórę głowy z częstotliwością dwa razy w tygodniu. 

Więcej o: