Te znaki zodiaku są szczere do bólu. Mówią prawdę, nie zważając przy tym na uczucia innych

Astrologia wyróżnia 12 znaków zodiaku, z których każdy ma swoje charakterystyczne cechy, a w tym oczywiście - wady i zalety. Sprawdź, które znaki zodiaku zawsze mówią prawdę, bez względu na idące za tym konsekwencje.

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Osoby spod tych znaków zodiaku łączy jedna wyróżniająca cecha - szczerość. Zawsze mówią otwarcie, co mają na myśli, nie zastanawiając się przy tym nad uczuciami swojego rozmówcy.

Zobacz wideo

Najbardziej szczere znaki zodiaku - Baran

Baran uznawany jest za najbardziej bezpośredniego ze wszystkich znaków zodiaku. Wprost mówi, co sądzi na dany temat, bez względu na uczucia drugiej osoby. I choć szczerość uznawana jest za zaletę, bezpośredniość Brana przysparza mu wielu wrogów, a w oczach wielu uznawany jest za pozbawionego empatii aroganta. Jego celem nie jest jednak sprawienie drugiej osobie przykrości, bowiem w jego odczuciu nawet najgorsza prawda jest lepsza niż najpiękniejsze kłamstwo.

Skorpion

Niezwykła szczerość wyróżnia także osoby spod znaku Skorpiona, co czyni je wręcz brutalnymi w swoich osądach. Nie szczędzą innym krytycznych uwag, ponieważ ich zdaniem to właśnie z zasłużonej krytyki można nauczyć się najwięcej. Mówią więc prawdę bez względu na to, jak jest ona gorzka.

Panna

O wyższości prawdy nad kłamstwem przekonana jest także Panna, która stara się być jednak nieco bardziej empatyczna w jej przekazywaniu. Wychodzi jednak z założenia, że prawda prędzej, czy później i tak wyjdzie na jaw, dlatego nie warto jej ukrywać. Sama też nie lubi być okłamywana, a szczerość to cecha, którą ceni sobie najbardziej.

Więcej o: