Tradycyjna żona o antykoncepcji: "My mamy na to troszeczkę inne spojrzenie"

Wiktoria Wilkosz, żona Karola Wilkosza (asystenta Janusza Korwin-Mikkego), zyskała ostatnio rozgłos w sieci pokazując, jak wygląda dzień "tradycyjnej żony". Na jej TikToku znalazł się również filmik dotyczący antykoncepcji. - Takie podejście do antykoncepcji ma Kościół katolicki. Antykoncepcja nie jest przeciwko szóstemu przykazaniu. Nie ma o tym mowy w Biblii - tłumaczy.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Oni kiedyś byli razem. Zapomniane związki show-biznesu

Wiktoria Wilkosz jest żoną starszego o 10 lat Karola Wilkosza i jest żoną na pełen etat. Ostatnio głośno zrobiło się o niej za sprawą publikacji filmików, którymi pokazała, czym w ciągu dnia zajmuje się "tradycyjna żona". Na nagraniach można np. zobaczyć, jak zaczyna dzień od pobudki z mężem i modlitwy, później zajmuje się domem i kończy czytaniem Pisma Świętego oraz wspólnym oglądaniem filmu z mężem. Jednak to nie jedyny filmik na jej TikToku, który wzbudza zainteresowanie. Wśród publikacji znaleźć można również taki, który dotyczy antykoncepcji. Okazuje się, że jej poglądy znacznie odbiegają od tych, które głosi Kościół katolicki.

Wiktoria Wilkosz - "tradwife" - szczerze o antykoncepcji: "Pomaga nam w racjonalnym planowaniu rodziny"

Wiktoria Wilkosz nagrała filmik poruszający temat antykoncepcji w odpowiedzi na publikację pewnej tiktokerki, która należy do Kościoła katolickiego. Żona Karola Wilkosza wytłumaczyła, jak ona postrzega antykoncepcję i skąd wynikają te różnice w poglądach. 

Nie, nie, nie. Takie podejście do antykoncepcji ma Kościół katolicki. Ja również jestem chrześcijanką, ale należę do innego kościoła, do Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich. I my mamy troszeczkę inne spojrzenie na antykoncepcję. Przykładamy dużą wagę do czystości przedmałżeńskiej, a po ślubie możemy używać antykoncepcji, ponieważ nie robimy tego tylko po to, aby spłodzić nowe dziecko, ale również by okazać miłość swojemu partnerowi. Antykoncepcja pomaga nam w racjonalnym planowaniu rodziny

- powiedziała Wiktoria Wilkosz w pierwszej części nagrania. Następnie postanowiła skierować swoje słowa do tiktokerki:

Jak planujesz żyć ze swoim mężem, starając się o dziecko kilka razy w życiu, albo nie chcesz mieć dzieci, tak też może się stać. To znaczy, że nie będziesz współżyć ze swoim partnerem, kiedy jest już twoim mężem i możesz to robić? Plus jak wspominałaś w komentarzu, nie, antykoncepcja nie jest przeciwko szóstemu przykazaniu. Nie ma o tym mowy w Biblii. Jest to jedynie interpretacja Katechizmu Kościoła Katolickiego

- podsumowała.

Więcej o: