Kierowca Bolta podejrzewany o molestowanie pasażerki zatrzymany przez policję. Usłyszał zarzuty

Rzeczniczka wolskiej policji poinformowała, że kierowca Bolta, który dopuścił się molestowania pasażerki, został zatrzymany. - W rejonowej prokuraturze usłyszał zarzut dotyczący innej czynności seksualnej - przekazała Marta Sułowska.

 Więcej ciekawych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Zobacz wideo Martel do Dziwisza: Kardynale, nie rób tego dla siebie, zrób dla Jana Pawła II

W ubiegłym tygodniu pani Noemi opisała na Facebooku swoje traumatyczne doświadczenia. Kobieta zamówiła w nocy po spotkaniu ze znajomymi taksówkę za pomocą aplikacji Bolt. Była bardzo zmęczona i zasnęła w samochodzie. - Śniło mi się, że mówi do mnie jakiś męski głos i dotyka mnie po pośladkach. Gdy się obudziłam, okazało się, że to nie był sen… Facet ze zdjęcia, czyli kierowca Bolta, wywiózł mnie na jakiś parking, było pusto dookoła, jakieś domy jednorodzinne, niedaleko ogromny piętrowy parking typu Park and Ride - relacjonowała. Ostatecznie kierowca odwiózł panią Noemi do domu. Kobieta zgłosiła sprawę w aplikacji. Jednak nie otrzymała wówczas żadnego wsparcia.

Opisała traumatyczne doświadczenia z taksówkiOpisała traumatyczne doświadczenia z taksówki screen: Facebook

"Został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące"

Okazuje się, że kierowca, który dopuścił się molestowania w aucie, został zatrzymany. Jak poinformowała rzeczniczka wolskiej policji Marta Sułowska, mężczyzna usłyszał zarzut dotyczące innej czynności seksualnej. 

- W rejonowej prokuraturze usłyszał zarzut dotyczący innej czynności seksualnej. Prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie wobec niego środka izolacyjnego i - decyzją sądu - został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące - poinformowała TVN Warszawa rzeczniczka prasowa Komendanta Rejonowego Policji Warszawa IV.

"Bolt bardzo poważnie traktuje tego typu zarzuty"

Po nagłośnieniu sprawy skontaktowaliśmy się z biurem prasowym aplikacji Bolt. Oto odpowiedź, jaką otrzymaliśmy od firmy:

Bolt bardzo poważnie traktuje tego typu zarzuty i stosując w takich przypadkach zasadę "zero tolerancji", nie akceptujemy takiego zachowania wśród kierowców i kierowczyń zatrudnionych przez floty współpracujące z Bolt. Nasz zespół odpowiada na wszystkie zgłoszenia przesyłane w aplikacji, blokuje kierowcę na platformie Bolt, tak by nie mógł realizować już przejazdów oraz bada każdą zaistniałą sytuację. Współpracujemy z policją przy każdej sprawie, zapewniając, żeby osoby odpowiedzialne poniosły konsekwencje.
Bezpieczeństwo wszystkich użytkowników naszej platformy jest dla nas najważniejsze, dlatego wprowadziliśmy w aplikacji możliwość udostępniania położenia, co pozwala śledzić trasę wybranym przez pasażerkę czy pasażera osobom. Ponadto Bolt wymaga od swoich partnerów flotowych, którzy zatrudniają kierowców, przedstawienia szeregu dokumentów potwierdzających czy dana osoba może przewozić ludzi. Dokumenty te obejmują zaświadczenie o niekaralności, dokumenty identyfikacyjne kierowcy, kopię prawa jazdy kierowcy oraz dowodu rejestracyjnego.

Może cię także zainteresować:

Więcej o: