Co zrobić, by ręczniki znów były miękkie? Genialny trik z TikToka

Miękkie, puszyste ręczniki z czasem stają się drapiące i szorstkie, a ich używanie zmienia się w istną torturę. Co zrobić, by przywrócić im przyjemną miękkość? Oto sprawdzony, domowy sposób.

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Szorstkie, drapiące ręczniki to powszechny problem, z którym boryka się niemal każdy z nas. Mimo wybierania produktów z dobrej jakości tkanin, wraz z użytkowaniem i tak zbijają się, stając się szorstkie i nieprzyjemne w dotyku. Co zrobić, by na dłużej zachować ich miękkość?

Zobacz wideo

Jak przywrócić ręcznikom miękkość? Sprawdzone sposoby

TikTokerka Carolina McCauley zdradziła kilka sprawdzonych sposobów, które pozwolą nam przedłużyć, czy też przywrócić miękkość ręcznikom. W tym celu powinniśmy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Przede wszystkim piorąc ręczniki, powinniśmy zwracać uwagę na to, by bęben nie był przeładowany. Gdy ręcznikom będzie zbyt ciasno, zbiją się, a na ich włóknach pozostaną osady z detergentów.

Maja Bohosiewicz wbiła kij w mrowisko pytaniem o szczepienia: 'Jestem ciekawa po prostu' (zdjęcie ilustracyjne)Maja Bohosiewicz zmieniła fryzurę. Postawiła na ostre cięcie! To hit sezonu 2022

McCauley, chcąc zachować miękkość ręczników, pierze je osobno, wypełniając nimi zaledwie część bębna. Następnie wsypuje do niego pół miarki sody oczyszczonej, a do szufladek na detergenty, zamiast płynu do płukania wlewa ocet, który działa, jak płyn zmiękczający.

Musimy pamiętać, także o odpowiedniej temperaturze - zbyt wysoka, sprawi, że mimo naszych wysiłków, ręczniki i tak staną się szorstkie i nieprzyjemne w dotyku.

Pani Noemi była molestowana przez kierowcę. 'Wywiózł mnie na jakiś parking'. Mamy komentarz BoltaKierowca podejrzewany o molestowanie zatrzymany przez policję. Usłyszał zarzuty

Więcej o: