Jak zagęścić włosy domowymi sposobami? Ten produkt kosztuje tylko 2 złote, a może zdziałać cuda

Zastanawiasz się, jak zagęścić włosy domowymi sposobami? Produkty z twojej kuchni mogą być bardzo przydatne. Szczególnie ten za 2 złote może zdziałać cuda podobne do tych, co profesjonalne zabiegi. Połącz go z odrobiną wody i sprawdź.

Gęste i mocne włosy to marzenie niemal każdej osoby. Niestety, bywa, że cienkie i rzadkie włosy nie są naszym atutem. Zmienić to może odpowiednia fryzura, zabiegi kosmetyczne, doczepiane pasma lub tanie i domowe sposoby. Produkty, które każdy ma w swoim domu mogą okazać się zbawienne. Jeden z nich kosztuje tylko 2 złote i znajdziesz go w swojej kuchni. Efekt może cię zaskoczyć.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.plx

Zobacz wideo Jak Wiktora Gąsiewska dba o włosy? Są "oporne"

Domowe sposoby na gęste włosy nie muszą być drogie. Oto jeden z nich

Gęste i długie włosy można uzyskać przede wszystkim przez stymulację cebulek. Odpowiadają one za wzrost naszych kosmyków. Jeśli podczas mycia włosów będziesz starannie wmasowywać w skórę głowy szampon, cebulki zostaną pobudzone, a tym samym wpłynie to na szybszy porost włosów. Ważne jest też odpowiednie spłukiwanie. Nie powinno się myć głowy w gorącej wodzie. Włosy stają się przez to osłabione i mogą wypadać. Zbyt częste ich rozjaśnianie i farbowanie także je osłabia. 

Sposób na gęste włosy za dwa złote! Ten produkt znajdziesz w swojej kuchni

Cena drożdży oscyluje między kwotą 2, a 3 złote za kostkę. Kupujemy je zazwyczaj do domowych wypieków, ale podobnie jak pęcznieje ciasto — nasze włosy dzięki nim także mogą zmienić swoją objętość. 

Łyżeczkę drożdży zalej 1 szklanką ciepłego mleka, dodaj 1 łyżkę miodu i odstaw na godzinę do wystygnięcia. Nanieś całą mieszankę na skórę głowy oraz na całą długość włosów na co najmniej 60 minut i dokładnie zmyj delikatnym szamponem. Najlepszy będzie taki o naturalnym składzie. Zabieg powtarzaj co najmniej dwa razy w tygodniu. Włosy powinny zacząć rosnąć szybciej i stać się gęstsze. 

Domowe sposoby na zatoki Poznaj domowe sposoby na zatoki z dwóch składników

Jak prawidłowo myć włosy? Ułożenie głowy ma ogromne znaczenie

Temperatura wody ma znaczenie, o czym wspomnieliśmy już wcześniej. Ułożenie głowy również ma wpływ na kondycję włosa! W miarę możliwości głowa powinna być odchylona do tyłu. Jeśli myjemy włosy kierując głowę w dół, osłabiamy nasze pasma, a do skóry głowy dociera mniejsza ilość wartościowych składników.

Więcej o: