Sprawdzone sposoby na bujne i gęste włosy bez wysokich kosztów. Efekt jak z salonu fryzjerskiego

Nie jesteś do końca zadowolona z kondycji włosów? Odpowiednia pielęgnacja to klucz do ich pięknego i zdrowego wyglądu. Warto znać te sposoby, które są banalnie proste, a produkty w nich użyte znajdują się w każdym domu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zadbane włosy to wizytówka każdej kobiety, dlatego tak ważna jest pielęgnacja ich stanu. Niestety, ale by cieszyć się gęstymi i bujnymi włosami należy regularnie o nie dbać. Wiąże się to często z wydatkami, na które nie każdy może sobie pozwolić. Możemy wtedy sięgnąć po alternatywne metody pielęgnacji skóry głowy i kosmyków. Który trik wybrać?

Zobacz wideo Katarzyna Figura "będzie się starzeć z godnością"? "Ciężko jest uzyskać siwe włosy"

Olej lniany na włosy, czyli sposób na poprawę ich kondycji. Jak stosować?

Olej lniany posiada wiele drogocennych składników, które pozwalają włosom stać się silniejszymi, gładszymi i bardziej nawilżonymi, bez efektu puszenia się. Olej zawiera kwasy tłuszczowe i przeciwutleniacze i stosowany regularnie przyniesie pożądane efekty.

Produkt można stosować bezpośrednio na włosy poprzez wcieranie go w ich strukturę. Pozostawiamy na około 15 minut i zmywamy z użyciem szamponu

Aloes na włosy: nieoceniona dawka nawilżenia

Aloes to świetny produkt do stosowania w pielęgnacji włosów i skóry głowy. Bardzo dobrze nawilża pasma włosów, zmniejsza swędzenie skóry głowy i łagodzi występujące stany zapalne. Dodatkowo aloes wypływa na poprawę ukrwienia skóry głowy. Jego działanie widać również w poprawie wzrostu włosów oraz w przypadku walki z łupieżem.

Najlepiej w pielęgnacji stosować sok z aloesu, który mieszamy w proporcjach 100 ml aloesu i 200 ml wody. Włosy płuczemy w przygotowanej płukance i wmasowujemy w skórę głowy, następnie spłukujemy letnią wodą

Krople żołądkowe na włosy: nieoczywiste zastosowanie 

Krople żołądkowe raczej nie kojarzą się z pielęgnacją włosów. Warto po nie sięgnąć, szczególnie jeśli zależy nam na efekcie bujnych i gęstych włosów. Wcierka z kropli wpływa na pobudzenie cebulek do wzrostu i zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów. Najlepiej wybrać krople, które w swoim składzie nie będą miały alkoholu. Zapobiegniemy przesuszeniu i podrażnieniu skóry głowy. Wcierkę nakładamy na skórę głowy i u nasady włosów po uprzednim rozcieńczeniu kropli. 

Więcej o: