Te małe psy domowe są szalenie urocze! Wiemy, który z nich jest najdroższy

Na pewno nikt nie zaprzeczy temu, że najbardziej popularnymi zwierzętami domowymi są psy. Ci czworonożni przyjaciele posiadają tak wiele ras, że każdy może znaleźć przyjaciela idealnego dla siebie. Przedstawimy dziś małe psy domowe, które są szalenie urocze! Te rasy są bardzo popularne.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Na świecie istnieje około 800 ras psów. Lista ta wciąż rośnie, a pośród nich znajdują się prawdziwi giganci w swoich rozmiarach, ale także maluszki, które moglibyśmy czasem pomylić nawet z kotem. Dziś przedstawimy trzy rasy psów, które są malutkie i bardzo urocze!

Zobacz wideo "Clifford: wielki czerwony pies" - zwiastun!

Chihuahua: te pieski miniaturki, bo tak można je też nazwać są bardzo energiczne

Pies rasy Chihuahua osiągają wagę maksymalnie do 3 kilogramów. W związku z tym nie powinno nas dziwić, że to przedstawiciel właśnie tej rasy jest najmniejszym psem świata. Te sympatyczne czworonogi mają fantastyczne charaktery, są też sympatyczne i bardzo przywiązane do swoich opiekunów. Wykazują się dużą energią do zabawy i są niemal całkowicie pozbawione agresji. Zazwyczaj szczeniak chihuahua kosztuje 5000-6500 zł, jednak zdarza się, że hodowcy oczekują za niektóre psy nawet powyżej 12000 zł.

 

Buldog francuski: ta rasa zachowuje się jak wieczne szczeniaki!

Przedstawiciele tej rasy to małe psy krótkowłose, które kochają zabawę. Nawet w dorosłym życiu często zachowują się jak szczeniaki i uwielbiają dzieci, które są dla nich doskonałymi towarzyszami. Samczyki osiągają wysokość od 27 do 35 cm i wagę od 9 do 14 kg. Suczki natomiast mierzą od 24 do 32 cm i osiągają wagę od 8 do 13 kg. Cena buldoga francuskiego, nieprzeznaczonego do dalszego rozrodu, zaczyna się od 3000 zł i w zależności od osiągnięć hodowli, może wynieść nawet 4000 zł.

 

Shih tzu: te małe psy domowe są szalenie urocze!

Sama nazwa rasy Shih Tzu oznacza małego lwa, choć w tej rasie nie ma nic strasznego, ponieważ są one bardzo ufne, czułe i kochane. Zwierzęta te uwielbiają wspólną zabawę i spacery. Dorosłe pupile nie są wyższe niż 27 cm, a ich waga waha się od 4,5 do 7.5 kg. Mają dość pogodny i zrównoważony charakter, jednak potrafią unieść się dumą. Może was zaciekawić to, że badania DNA wykazały, że Shih Tzu są jedną z 14 najstarszych ras na świecie, co sprawia, że są blisko spokrewnione z wilkami. W tym przypadku ceny szczeniąt rodowodowych wahają się w granicach 1500–4000 zł.

 
Więcej o: