Pokazała ceny produktów spożywczych w Luksemburgu. Polacy w szoku. "Masakra"

Popularna Tiktokerka podczas podróży do Luksemburga zajrzała do jednego ze sklepów znanej sieci supermarketów, obecnej również w Polsce, pokazując ceny niektórych produktów spożywczych. Jak mają się one do polskich cen? - Masakra - piszą zaskoczeni internauci.

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Znana Tiktokerka podróżnicza "Dokąd tym razem" postanowiła sprawdzić, czy ceny za podstawowe artykuły spożywcze różnią się w tej samej sieci sklepów w Polsce i w Luksemburgu. Ku zaskoczeniu internautów, te okazały się być bardzo podobne.

Zobacz wideo

Ceny produktów w Polsce a Luksemburgu 

Na opublikowanym przez siebie nagraniu Tiktokerka pokazała ceny niektórych produktów dostępnych w sieci sklepów Auchan. I tak na przykład za kawę mieloną znanej marki zapłacimy tam 14 złotych, podczas gdy w Polsce za ten sam produkt musimy zapłacić około 19 złotych.

Pani Noemi była molestowana przez kierowcę. 'Wywiózł mnie na jakiś parking'. Mamy komentarz Bolta Kierowca podejrzewany o molestowanie zatrzymany przez policję. Usłyszał zarzuty

Więcej płacimy także za napoje energetyczne - w Luksemburgu kupimy je już za około 4,70 zł, a w Polsce o około dwa złote więcej. Tańszy jest tam także makaron - w Luksemburgu za 500 g makaronu zapłacimy 3,20 zł, a w Polsce w podobnej cenie otrzymamy około 250/300 g produktu. W podobnym przedziale cenowym kupimy za to chipsy, które zarówno w Polsce, jak i w Luksemburgu kosztują około 9 złotych. 

Ceny zaskoczyły internautów, czemu dawali wyraz w komentarzach. - Ceny prawie identyczne, wręcz prawie normalnie spotykane w Polsce. Najgorsze, że przy ich pensjach to grosze - stwierdził jeden z użytkowników platformy. - Masakra. Ceny bardzo podobne do tych w Polsce, a zarobki i poziom życia o wiele lepszy - dopowiedział kolejny.

Jak pokazują bowiem statystyki, płaca minimalna w Luksemburgu jest jedną z najwyższych w Europie - wynosi 2257 euro, czyli około 10 tys. złotych. W przypadku Polski wynagrodzenie to wynosi 3010 zł brutto (co przekłada się wynagrodzenie w wysokości 2364 zł netto). Jest więc około trzy razy mniejsze.

Zmieni się próg dochodowy w 500 plus dla seniora. Czy teraz więcej osób otrzyma pieniądze? Zmiany progu dochodowego w 500 plus dla seniora.

Więcej o: