Jak wzmocnić paznokcie? Te domowe sposoby za grosze dadzą lepszy efekt niż wizyta u kosmetyczki!

Łamliwe i kruche paznokcie to problem, który dotyka wiele kobiet. Można mu przeciwdziałać stosując odpowiednią pielęgnację. Nie zawsze musi to oznaczać drogie produkty i kosztowne wizyty u kosmetyczki. Te trzy produkty, które można kupić za grosze, potrafią zdziałać prawdziwe cuda.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Paznokcie w kolorze wina i złota krok po kroku

Rozdwajające się i łamliwe paznokcie mogą być sygnałem braku witamin, a także nieodpowiedniej pielęgnacji płytki. Regularne stosowanie kremów to niejedyny sposób, który pomoże nam wzmocnić nasze paznokcie. Warto wypróbować także inne domowe sposoby o równie skutecznym działaniu. 

Jak wzmocnić paznokcie siemieniem lnianym? Zrób z niego maseczkę 

Taka maseczka z siemienia lnianego nie tylko wzmocni płytkę paznokcia, ale też zregeneruje zniszczone dłonie. Do jej przygotowania potrzebujemy jedynie dwóch łyżek siemienia oraz pół litra gorącej wody. Odstawiamy taką mieszankę na kilka minut do zaparzenia oraz czekamy, aż nieco ostygnie. Maseczka musi być ciepła, ale nie może być gorąca, aby nie doprowadzić do poparzenia. Paznokcie zanurzamy w maseczce na 20 minut. Następnie myjemy dokładnie ręce i nakładamy na nie krem. 

Moczenie paznokci w oliwie, czyli jak wzmocnić paznokcie domowym sposobem 

Ta metoda będzie pomocna, jeśli męczy nas problem łamliwych paznokci. Delikatnie podgrzewamy oliwę z oliwek, dodając do niej kilka kropel soku z cytryny. W ciepłej, ale nie gorącej mieszance moczymy dłonie przez kilka minut. Następnie myjemy i osuszamy dokładnie ręce oraz smarujemy kremem. Moczenie paznokci w ten sposób sprawi, że staną się one z czasem mocniejsze. 

Żelatyna to kolejny domowy sposób na łamliwe paznokcie 

Tutaj ponownie musimy przygotować pewnego rodzaju maseczkę. Żelatynę rozpuszczamy bowiem w gorącej wodzie i gdy nieco ostygnie, moczymy w niej palce do maksymalnie 15 minut. Przez pierwsze dwa tygodnie dla jak najlepszych efektów warto tę czynność powtarzać codziennie. Później możemy ją kontynuować do dwóch razy w tygodniu. 

Więcej o: