Wsyp szklankę soli do zlewu i daj się zaskoczyć. Prosty sposób, aby zaoszczędzić pieniądze

Wystarczy sól i woda, aby rozwiązać problem, który jest obecny w wielu domach. Dzięki temu zyskasz czas i zaoszczędzisz pieniądze. Ten trik powinien znać każdy, aby w kryzysowej sytuacji zareagować od razu. Przyda się szczególnie w kuchni.

Dla osób, które często używają zlewu, problem zatkanego odpływu może być uciążliwy. Produkty chemiczne, które służą odtykaniu bywają drogie, a galopująca inflacja wcale nie poprawia tej sytuacji. Jeśli do odpływu dostały się resztki jedzenia, lub osad z kosmetyków - może to generować nieprzyjemny zapach i utrudniać swobodne spływanie wody do rur. Okazuje się, że nasze babcie i dziadkowie mieli na to radę.  W przeszłości używano najprostszych produktów. Sól to jeden z nich, ponieważ jest skuteczna i tania.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czyścimy osad i kamień - domowe sposoby na trudne zabrudzenia

Przygotuj szklankę i sól. Ten sposób na zapchany zlew może cię zdziwić

Aby odetkać zlew, zwykle wlewa się do niego substancje chemiczne dostępne w sklepach. Są dosyć drogie i nie zawsze pomagają. Czasem trzeba ich zużyć bardzo dużo, aby dały pożądany efekt. Tymczasem niepozorna i tania sól również jest skuteczna. Przesyp ją do szklanki i zagotuj wodę w czajniku.

Jak odetkać zlew domowymi sposobami? Wizyta hydraulika nie będzie konieczna

Zanim zadzwonisz po hydraulika, spróbuj tej metody. Sól ma w domu chyba każdy z nas. Przygotowaną wcześniej w szklance zręcznym ruchem wysyp na odpływ. Następnie od razu zalej wrzątkiem (około 2 litry). Kiedy woda zacznie bulgotać, możesz mieć niemal pewność, że drożność rur została przywrócona.

Co jeśli sól i wrzątek nie wystarczą? Z pomocą przychodzi inny produkt z twojej kuchni

Jeśli sprawa jest nieco poważniejsza, sól może nie wystarczyć. W takiej sytuacji dodaj do niej płaską łyżkę sody oczyszczonej. Wsyp za jakiś czas ponownie razem z solą do odpływu i zalej wrzątkiem jak poprzednio. Teraz możesz zatkać odpływ delikatnie kawałkiem ścierki, lub szmatki. Powstanie niewielki "wulkan" który odetka odpływ. Soda nie kosztuje wiele, podobnie jak sól. To szybki i skuteczny sposób.

Więcej o: