Oczyszczacz powietrza do domu. Nie musisz wydawać na niego fortuny. Udekoruje również Twoje wnętrze

Istniejące zanieczyszczenie powietrza to problem, który dotyczy już niemal każdego. Oczyszczacz powietrza do domu to sposób na walkę o zdrowy oddech. Istnieją metody, które nie wymagają dużych nakładów pieniężnych, a mogą przyczynić się do poprawy stanu powietrza i ponadto idealnie ozdobić wnętrze.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

W obliczu zanieczyszczonych miast zaczynamy zastanawiać się nad sposobami, by usunąć toksyczne substancje z powietrza. Dom to miejsce, którym spędza się najwięcej czasu, dlatego warto zadbać o jak najlepsze warunki. Jak możemy wpłynąć na jakość powietrza w domu?

Zobacz wideo To właśnie tak wygląda ulubione miejsce w domu Katarzyny Pakosińskiej

Istota oczyszczania powietrza w domu — dlaczego jest to ważne?

Problem zanieczyszczenia powietrza dotyka każdego. Ta kwestia tyczy się szczególnie jeśli mieszkamy w pobliżu dróg o dużym natężeniu ruchu i w centrum miasta. Smog, który przedostaje się do domów i mieszkań stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia. Konsekwencje w postaci chorób dróg oddechowych oraz przewlekłych bóli głowy skłoniły wielu ludzi do zainwestowania w oczyszczasz powietrza. Również dla alergików regularne oczyszczanie powietrza w pomieszczeniach może się przyczynić do poprawy ich kondycji zdrowotnej. 

Co oczyszcza powietrze w domu? Zainwestuj w te rośliny

Rośliny w dużej ilości w domu mogą stworzyć wyjątkowy mikroklimat. Stanowią piękną ozdobę wnętrza i spełniają prozdrowotne funkcje. Liściaste rośliny dobrze pochłaniają szkodliwe substancje z powietrza oraz wychwytują kurz. Popularne rośliny doniczkowe można kupić już za kilkanaście złotych, a ich pielęgnacja nie jest wymagająca w porównaniu z korzyściami dla zdrowia. Wśród gatunków roślin, które najlepiej oczyszczają powietrze są:

  • Bluszcz pospolity
  • Begonia
  • Rapis wyniosły
  • Areka
  • Aloes
  • Fikus benjamina
  • Filodendron czerwieniejący
  • Skrzydłokwiat
  • Paprotka
  • Chryzantema

Oczyszczacze powietrza — technologiczny sposób na czyste powietrze w domu

Chcąc profesjonalnie oczyścić powietrze w domu powinniśmy zainwestować w urządzenie elektryczne ze specjalnym filtrem. Filtry znajdujące się w technologicznych modelach zatrzymują zanieczyszczenia oraz inne drobnoustroje. Niektóre modele mają również funkcje dodatkowe funkcje takie jak nawilżanie powietrza. Inwestycja ta oczywiście jest bardziej kosztowna niż zakup roślin. Przymierzając się do kupna urządzenia filtrującego, warto zwrócić uwagę na parametry i dopasowanie go do metrażu mieszkania. Zakup ten jest bardziej skuteczny i w połączeniu z roślinami w domu może przynieść zadowalające efekty. 

Więcej o: