Jak pozbyć się kamienia z szyby prysznicowej? Banalne sposoby, które skutecznie rozwiążą problem

Specyficzny mikroklimat panujący w łazience sprzyja powstawaniu w niej zanieczyszczeń, białego nalotu czy osadu. Czasami detergenty przeznaczone do walki z nieestetycznymi powierzchniami nie są w stanie skutecznie ich usunąć. Wtedy warto sięgnąć po sprawdzone sposoby, które stosowane są już od lat. Kamień na szybie prysznicowej to zmora wielu osób. Jak się go pozbyć?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Brud w łazience można usunąć w banalny sposób. Wystarczy użyć domowych sposobów o równie skutecznym działaniu co detergenty. Czyszczenie kabiny prysznicowej to niewdzięczna czynność, która potrafi zająć sporo czasu. Jak poradzić sobie z kamieniem, osadem i innymi zanieczyszczeniami

Marcelina ZawadzkaNa widok Marceliny Zawadzkiej fani oniemieli. "Jaka piękna!"

Zobacz wideo Telefon w folii spożywczej, makaron w suszarce do sałaty i inne kuchenne triki. Czy znasz je wszystkie?

Czego używać do czyszczenia kabiny prysznicowej? Tego lepiej unikaj

Przed zakupem specjalnych detergentów czyszczących unikaj tych, które w składzie posiadają mikrogranulki. Mogą one przyczynić się trwałego uszkodzenia powierzchni kabiny prysznicowej. Lepiej wybrać produkty typu spray, mleczko lub roztwory. Kwestia tyczy się też narzędzi wykorzystywanych do czyszczenia kabiny prysznicowej. Unikaj tych, które swoją strukturą mogą naruszyć powierzchnię szyby.

Usuwanie kamienia z kabiny prysznicowej kwaskiem cytrynowym

Dobrym rozwiązaniem w walce z kamieniem na szybie prysznicowej będzie użycie kwasku cytrynowego. Jest to naturalny, bezpieczny oraz biodegradowalny odkamieniacz. Aby przygotować roztwór, do czyszczenia kabiny prysznicowej wystarczą dwa składniki: woda i kwasek cytrynowy. W 100 ml wody rozpuść 2 łyżeczki kwasku i przelej powstałą substancję do spryskiwacza. 

Modne fryzury 2022. Damskie półdługie cięciaModne fryzury 2022. Te damskie półdługie cięcia odejmują lat

Czyszczenie szyby kabiny prysznicowej octem

Naturalnym sposobem na wyczyszczenie powierzchni szyby kabiny prysznicowej jest użycie octu. Najlepiej ocet wymieszać z wodą w proporcjach 1:1. Następnie przelewamy substancję do spryskiwacza i spryskujemy szybę. Odczekujemy 10 minut i przecieramy do sucha. 

Usuwanie kamienia przy pomocy białego wina

Nieoczywistym wykorzystaniem białego trunku, czyli wina jest użycie go jako środku do czyszczenia kabiny prysznicowej. Najlepiej w formie roztworu przy użyciu spryskiwacza. Należy zmieszać w proporcjach 1:1 wodę wraz z winem i rozpylić na szybę. Po odczekaniu kilku minut spłukujemy wodą.

Więcej o: