Karolina Korwin Piotrowska odpowiada na krytykę za płaszcz z Maryją. "Czekam, kiedy oskarżą mnie, że kogoś nim zamordowałam"

Karolina Korwin Piotrowska pojawiła się na gali Bestsellerów Empiku w oryginalnej stylizacji z wizerunkiem Maryi. Jej ubiór nie spodobał się jednak internautom, a na dziennikarkę wylała się fala krytyki w mediach społecznościowych. - Kupa gó*wna" - napisała jedna z internautek.

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Karolina Korwin Piotrowska znalazła się w centrum uwagi za sprawą oryginalnej stylizacji, w jakiej pojawiła się na wtorkowej gali Bestsellerów Empiku 2021. Dziennikarka na tę okazję założyła klasyczną biało-czarną stylizację, którą uzupełniła płaszczem z wizerunkiem Matki Boskiej. Jej stylizacja, chociaż skomplementowana przez znaną stylistkę i krytyczkę mody Karolinę Domaradzką, nie spodobała się jednak internautom, a na dziennikarkę wylała się fala krytyki. Ta postanowiła odpowiedzieć na krytyczne komentarze, przy okazji zamieszczając jeden z nich.

Zobacz wideo

Karolina Korwin Piotrowska krytykowana za płaszcz z wizerunkiem Maryi

- Kupa g*wna i tyle ten płaszcz. Pisałaś o "Nie patrz w górę", że takie prawdziwe. Powinnaś tam zagrać. W tym płaszczu pasujesz idealnie. Dlaczego świat zwariował. Ty chyba zakładając ten płaszcz też. Oj zaskoczyłaś mnie bardzo. Jestem zdegustowana. Krytyka to jedno. Wrażanie siebie drugie, a obrażanie, wyśmiewanie, kpienie z religii, to trzecie. I dla jasności, nie jestem religijna. Ale mam szacunek do wszystkich. Dokąd to zmierza? Bardzo mnie zawiodłaś tym brakiem szacunku i śmiem napisać kultury osobistej. Wpisujesz się w to wariactwo 21. wieku idealnie, a myślałam, że jesteś inna - napisała rozżalona internautka.

- Ja tylko założyłam płaszcz. Kocham Polskę. Czekam, kiedy oskarżą mnie, ze tym płaszczem kogoś zamordowałam - zaczęła dziennikarka. - Kto mieszka w Polsce, ten z cyrku się nie śmieje. Ustalmy jedno: obrazą uczuć religijnych jest bezkarny ksiądz pedofil, jest dostojnik kościelny robiący lewe interesy, jest zakonnica w kanadyjskim albo brytyjskim sierocińcu doprowadzająca do śmierci dzieci, którymi się „opiekuje". To jest autentyczna obraza uczyć religijnych. Każdych. Ludzkich - podsumowała dobitnie.

 
Więcej o: