Najdroższe rasy kotów na świecie. Tylko nieliczni mogą sobie pozwolić na ich zakup

Światowy Dzień Kota wypada 17 lutego i celebrowany jest w naszym kraju od 2006 roku. Z tej okazji przedstawiamy rasy kotów, które wyróżnia nie tylko piękny wygląd, lecz także ich zaskakująco wysokie ceny.

Więcej ciekawych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Zobacz wideo Te koty próbują chyba coś powiedzieć. Wychodzi im to przezabawnie:

Za najdroższą rasę na świecie uznaje się koty ashera. Co ciekawe, jako jedyna została opatentowana, a jej właścicielem oraz wyłącznym hodowcą jest firma Lifestyle Pets. Warto dodać, że rasa powstała w 2006 roku z myślą o alergikach w wyniku skrzyżowania kota domowego z afrykańskim servalem. 

Najdroższe rasy kotów na świecie: koty ashera

Cena kotów tej rasy jest zaskakująco wysoka. Za kociaka swego czasu należało zapłacić od 50 do nawet 500 tysięcy złotych! Na taki zakup mogli więc pozwolić sobie tylko nieliczni. Warto jednak zaznaczyć, że była ta cena za czystą hybrydę, która w tym momencie nie jest już dostępna na rynku. Zobaczcie, jak wygląda kot rasy ashera:

 

Najdroższe rasy kotów na świecie: kot savannah

Bardzo podobne do przedstawicieli poprzedniej rasy są koty savannah. Są to wysokie, szczupłe zwierzęta, o niedużej w stosunku do reszty ciała, trójkątnej głowie. Rozpiętość cenowa jest w tym przypadku bardzo duża. Waha się ona zazwyczaj w przedziale od 4 do 40 tysięcy złotych. 

 

Najdroższe rasy kotów na świecie: khao manee

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć wywodzącej się z Tajlandii rasy khao manee. Koty te mają białą sierść, są smukłe i dobrze umięśnione. Co ciekawe, często ich oczy są w różnym kolorze. Cena kociąt khao manee waha się w przedziale między 8000 a 10000 dolarów. 

 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: