Nawilżacz powietrza do domu za grosze. Zapomnij o drogich urządzeniach, te metody rozwiążą problem

Przesuszone powietrze w domu jest zmorą zwłaszcza w sezonie grzewczym. Jednak można sobie z nim poradzić bez specjalistycznego sprzętu. Istnieją domowe sposoby na nawilżacze, które są proste i tanie. Przedstawiamy dziś sposoby na nawilżacz powietrza do domu za grosze.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Najlepsza temperatura w naszym domu to 20-22°C, a w sypialni nawet 18°C. Optymalna wilgotność dla człowieka to 40-60% i jednocześnie taki jej poziom jest korzystny dla ubrań, książek, mebli oraz podłóg. Temperatura i wilgotność są od siebie ściśle uzależnione. Czym wyższa temperatura tym wilgotność powinna być niższa. Okazuje się, że problemem nie jest tylko zbytnia wilgotność, ale także ta zbyt niska. Przedstawiamy sposoby na samodzielnie wykonane nawilżacze powietrza.

Zobacz wideo Czy tej zimy znowu będziemy walczyć ze smogiem?

Julia Wieniawa Wieniawa zaskakuje ubiorem: "Polacy nie skumali tej stylizacji"

Suche powietrze w domu: z czym się ono wiąże?

Szczególnie w sezonie grzewczym warto pamiętać o prawidłowej wilgotności powietrza w naszych domach. W innym razie wysuszone przez ogrzewanie powietrze oraz brak odpowiedniej wentylacji szybko odbiją się na naszym zdrowiu. Objawy, jakie możemy zaobserwować przy zbyt suchym powietrzu w naszym domu to:

  • duszności
  • drapanie w gardle
  • podrażnienie błon śluzowych
  • problemy z koncentracją

Takie powietrze może także źle wypływać na stan naszej skóry oraz cały układ odpornościowy.

Nawilżacz powietrza do domu za grosze: zrobisz go sam

Jednym ze sposobów na domowy nawilżacz powietrza, który nic nie kosztuje, jest pozostawienie na kaloryferze prania, czy mokrego ręcznika. Na podobnej zasadzie działać będzie ustawione pod lub na grzejniku naczynie z wodą. Ponadto jeżeli dodamy do takiego nawilżacza kilka kropel olejku eterycznego, wraz z parującą wodą zyskamy odświeżacz powietrza.

2Side,View,Of,A,Shocked,Young,Woman,Looking,At,Mold, pleśń Pochłaniacz wilgoci do domu. Znamy skuteczne domowe sposoby

Domowy nawilżacz powietrza: wykorzystaj rośliny

Ciekawym rozwiązaniem na nawilżenie powietrza w naszych domach jest postawienie na rośliny doniczkowe. Filtrują one powietrze oraz oddają tlen i wilgoć. Warto mieć je przede wszystkim w pomieszczeniach, w których spędzamy najwięcej czasu np. w sypialni czy salonie. Wytworzony przez te żywe dekoracje mikroklimat poprawi jakość naszego powietrza i jego wilgoć, a to z pewnością wpłynie na nasze ogólne samopoczucie. Do popularnych gatunków, które zwiększają wilgotność powietrza, zaliczamy m.in. skrzydłokwiat, szeflera czy dracena.

Nawilżacz powietrza do domu za grosze: zrobisz go samNawilżacz powietrza do domu za grosze: zrobisz go sam Severin Candrian/Unsplash.com

Więcej o: