Ten produkt kosztuje tylko 2 zł, a działa na włosy jak laminacja za 500 zł. Efekt jak z salonu.

Laminowanie włosów galaretką to wyjątkowo prosty i tani sposób na gładkie i lśniące włosy. Efekt może zaskoczyć, lecz trzeba pamiętać o kilku zasadach. Oto propozycje zabiegów pielęgnacyjnych możliwych do wykonania w domu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pielęgnacja to klucz do zdrowych i lśniących włosów, które uznawane są za atrybut kobiety. Laminowanie włosów przy pomocy galaretki to bardzo popularny zabieg wykonywany w domu. Efekty są znakomite! Jakie jeszcze metody pielęgnacyjne można wykonać samemu? 

Zobacz wideo Domowe SPA Anny Lewandowskiej – Laminowanie Włosów

Galaretka na włosy — domowy sposób na laminowanie włosów 

Galaretka składa się z cukru i żelatyny. Cukier jest humektantem, który nawilża włosy, zaś żelatyna białkiem wielkocząsteczkowym, który je niesamowicie wygładza i nabłyszcza. Warunkiem jest posiadanie włosów o średniej, bądź niskiej porowatości. Metody tej nie powinno stosować się zbyt często, maksymalnie 2 razy w miesiącu, gdyż skutkiem nadmiernego stosowania galaretki mogą być matowe włosy.

Jak wykonać domową laminację włosów? Do gęstniejącej galaretki dodajemy odżywkę oraz 1 ml oleju. Wszystkie składniki mieszamy i nakładamy na wilgotne kosmyki. Zakładamy czepek lub ręcznik, a po około 15 minutach spłukujemy. W nadal wilgotne włosy wcieramy gęstniejącą galaretkę w małej ilości.

Maseczka z drożdży na włosy — jak przygotować?

Drożdże wspomagają organizm w walce z nadmiernym wypadaniem włosów. Produkt ten wzmacnia mieszki włosowe oraz przyczynia się do ich ogólnej poprawy. Wszystko to dzięki zawartości wielu drogocennych składników takich jak: witaminy i proteiny. Biotyna zawarta w drożdżach przeciwdziała rozdwajaniu się końcówek. 

Jak przygotować domową maseczkę na włosy z drożdży? Wystarczą dwa składniki, czyli drożdże spożywcze i mleko lub miód. Następnie należy wymieszać te produkty i nałożyć na włosy. Maseczkę trzymać na włosach przez kilkadziesiąt minut, by wzmocnić efekt. 

Olej z czarnuszki na włosy — jak stosować?

Czarnuszka to antidotum na łysienie i wypadanie włosów. Ponadto wpływa na pozbycie się łupieżu oraz zmniejsza stany zapalne. Wpływając na porost włosów, sprawia, że rosną one bardziej gęste i silniejsze. 

Jak używać czarnuszki na włosy? Najlepiej w formie oleju. Wcieramy go w strukturę włosów na sucho lub na mokro na całej długości. Następnie wykonujemy masaż skóry głowy w celu stymulacji wzrostu włosów. Na koniec nakładamy czepek foliowy lub ręcznik i czekamy około pół godziny. Całość myjemy przy użyciu szamponu. 

Więcej o: