Jak to jest być molestowaną kobietą? "Zrobiliśmy ten projekt dla mężczyzn"

Belgijscy artyści stworzyli wystawę, która ma pokazać, jak to jest być nękaną i molestowaną kobietą. Będzie ona dostępna dla zwiedzających już w tym roku.

 Więcej ciekawych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Zobacz wideo Policja zatrzymała 34-latka, który molestował córki partnerki:

O molestowaniu kobiet zaczęło się mówić stosunkowo niedawno. A jest to problem niestety bardzo powszechny. Jak wynika z analiz ośrodka badawczego Parlamentu Europejskiego przeprowadzonych dwa lata temu, ponad połowa kobiet w Unii Europejskiej doświadczyła molestowania seksualnego przynajmniej raz od momentu ukończenia piętnastego roku życia. Sprawcami często byli szefowie lub koledzy z pracy.

"Męska poezja"

Jak poinformował Reuters, wystawa interaktywna "Męska poezja" ("Masculine Poetry") ma zwrócić uwagę na problemy takie jak prześladowanie, nękanie i molestowanie kobiet. Będzie ona otwarta dla zwiedzających w nadchodzących miesiącach. Stworzył ją belgijski duet artystów - Nathalie Erin oraz Frederic Durieu. Co ciekawe, twórcy prywatnie są małżeństwem. Do prac nad instalacją zainspirowała ich historia nastoletniej córki.  

"Zrobiliśmy ten projekt dla mężczyzn"

Osoby zwiedzające wystawę będą podążały ciemnym tunelem. Znajdzie się w nim wiele nachalnych hologramów mężczyzn w różnym wieku, które będą aktywowane przez czujniki ruchu. Mężczyźni z tunelu będą zaczepiać zwiedzających i rzucać nieprzyjemne komentarze. Przez to goście wystawy dowiedzą się, z czym wiele kobiet musi mierzyć się na co dzień.

- Zrobiliśmy ten projekt dla mężczyzn. Jednak uświadomiliśmy sobie, że ma on także wpływ na kobiety, które decydują się opowiedzieć o swoich doświadczeniach - powiedział Frederic Durieu w rozmowie z Reutersem. - Gdy doświadczasz tego na własnej skórze, to jest to coś zupełnie innego, niż czytanie na ten temat - dodała Nathalie Erin.

 

Może cię także zainteresować:

Protest 'Ani jednej więcej'"Zajście w ciążę w Polsce jest jak gra w rosyjską ruletkę. Wygrywasz - zyskujesz życie. Przegrywasz - tracisz dwa"

Więcej o: