Dostałeś SMS z tego numeru +48 534-882-094, lepiej szybko go wykasuj

Podejrzane numery, czy wiadomości SMS są teraz nową plagą oszustw. Trzeba być niezwykłe ostrożnym, by nie dać się nabrać. Przestępcy do perfekcji mają przygotowane przekręty sms'owe a wiadomości, które wysyłają, do złudzenia przypominają te od kuriera, poczty, czy banku.

Więcej podobnych tematów znajdziecie na Gazeta.pl

W dobie zakupów internetowych coraz częściej oszuści znajdują nowe sposoby na wyłudzenie poufnych danych, czy dostęp do naszego konta. W sieci coraz częściej pojawiają się numery telefonów, na które trzeba szczególnie uważać. Niedawno pisaliśmy o numerze, który powinien każdy z nas znać. Możecie o tym przeczytać tutaj. Tym razem to internauci zwrócili uwagę na ten, który opiszemy w tym artykule. 

Zobacz wideo

"Masz paczkę"

Zakupy online są obecnie tak popularne, że na każdym kroku możemy znaleźć np. paczkomaty InPost, Allegro, Dhl, DPD, czy Orlen paczka. To jedna z najszybszych i najbezpieczniejszych metod dostarczenia nam przesyłki. Oczywiście, zwykle kiedy nasza przesyłka już na nas czeka, dostajemy wiadomość SMS. Znacie to? Należy jednak uważać na wszystkie SMS, w których znajdują się podejrzane linki.

Ten numer 22 5601600 może oznaczać kłopoty, nawet jeśli nie odbierzesz. Trzeba być czujnymTen numer 22 560 16 00 może oznaczać kłopoty. Trzeba być czujnym

Wiadomość wysłana z numeru +48 534-882-094 zawiera wiadomość "Masz paczkę" i link, który sugeruje, że po kliknięciu niego dowiemy się, gdzie np. nasza przesyłka się znajduje. Pod żadnym pozorem nie wolno klikać w ten link, a najlepiej od razu skasować taką wiadomość. 

Jeśli tego nie zrobimy i klikniemy link, prawdopodobnie przekieruje nas on na stronę, która albo przekieruje nas na stronę, gdzie będziemy musieli pobrać jakąś aplikację, albo jak w niektórych przypadkach przekieruje nas na podrobioną stronę banku, gdzie po wpisaniu naszych danych oszuści będą mieli podany dostęp do naszego konta jak na tacy.

Internauci piszą: "To oszustwo"

Jeśli chcemy sprawdzić wiarygodność danego numeru, dobrze jest go wyszukać w internecie.  Według informacji w serwisie nieznany-numer.pl numer 534-882-094 jest bardzo często wyszukiwany. To tylko pokazuje, jak dużo osób mogło dać się nabrać. Jeśli dostajecie dziwne SMS z nieznanych wam numerów, możecie je wysłać na specjalny numer CERT Polska w celu weryfikacji. Jeżeli jesteśmy pewni, że za SMS'em kryją się oszuści, niezwłocznie powinniśmy usunąć od nich wiadomość i zablokować ten numer. 

Nowy sposób oszustów. 26-latek stracił 20 tys. zł! Mało brakowało, a byłoby jeszcze gorzej (zdjęcie ilustracyjne)Nowy sposób oszustów. 26-latek stracił 20 tys. zł! A mogło być jeszcze gorzej

Więcej o: