Dostałeś SMS z tego numeru +48 534-882-094, lepiej szybko go wykasuj

Podejrzane numery, czy wiadomości SMS są teraz nową plagą oszustw. Trzeba być niezwykłe ostrożnym, by nie dać się nabrać. Przestępcy do perfekcji mają przygotowane przekręty sms'owe a wiadomości, które wysyłają, do złudzenia przypominają te od kuriera, poczty, czy banku.

Więcej podobnych tematów znajdziecie na Gazeta.pl

W dobie zakupów internetowych coraz częściej oszuści znajdują nowe sposoby na wyłudzenie poufnych danych, czy dostęp do naszego konta. W sieci coraz częściej pojawiają się numery telefonów, na które trzeba szczególnie uważać. Niedawno pisaliśmy o numerze, który powinien każdy z nas znać. Możecie o tym przeczytać tutaj. Tym razem to internauci zwrócili uwagę na ten, który opiszemy w tym artykule. 

Zobacz wideo

"Masz paczkę"

Zakupy online są obecnie tak popularne, że na każdym kroku możemy znaleźć np. paczkomaty InPost, Allegro, Dhl, DPD, czy Orlen paczka. To jedna z najszybszych i najbezpieczniejszych metod dostarczenia nam przesyłki. Oczywiście, zwykle kiedy nasza przesyłka już na nas czeka, dostajemy wiadomość SMS. Znacie to? Należy jednak uważać na wszystkie SMS, w których znajdują się podejrzane linki.

Wiadomość wysłana z numeru +48 534-882-094 zawiera wiadomość "Masz paczkę" i link, który sugeruje, że po kliknięciu niego dowiemy się, gdzie np. nasza przesyłka się znajduje. Pod żadnym pozorem nie wolno klikać w ten link, a najlepiej od razu skasować taką wiadomość. 

Jeśli tego nie zrobimy i klikniemy link, prawdopodobnie przekieruje nas on na stronę, która albo przekieruje nas na stronę, gdzie będziemy musieli pobrać jakąś aplikację, albo jak w niektórych przypadkach przekieruje nas na podrobioną stronę banku, gdzie po wpisaniu naszych danych oszuści będą mieli podany dostęp do naszego konta jak na tacy.

Internauci piszą: "To oszustwo"

Jeśli chcemy sprawdzić wiarygodność danego numeru, dobrze jest go wyszukać w internecie.  Według informacji w serwisie nieznany-numer.pl numer 534-882-094 jest bardzo często wyszukiwany. To tylko pokazuje, jak dużo osób mogło dać się nabrać. Jeśli dostajecie dziwne SMS z nieznanych wam numerów, możecie je wysłać na specjalny numer CERT Polska w celu weryfikacji. Jeżeli jesteśmy pewni, że za SMS'em kryją się oszuści, niezwłocznie powinniśmy usunąć od nich wiadomość i zablokować ten numer. 

Więcej o: