Mężczyzna z Nowego Targu stracił 15 tys. zł. Policja ostrzega przed kolejnymi oszustami

W ostatnim czasie często możemy usłyszeć o internetowych oszustwach. Jedna z metod, którą przestępcy stosują w naszym kraju, polega na podszywaniu się za amerykańskiego żołnierza lub żołnierkę. Ich ofiarą stał się niedawno pewien mężczyzna z Małopolski.

Więcej ciekawych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Zobacz wideo Sylwester Wardęga ostrzega przed oszustami:

Coraz częściej możemy usłyszeć o ofiarach metody na "amerykańskiego żołnierza". Jak podpowiada nazwa, oszuści w takich przypadkach podszywają się pod wojskowych ze Stanów Zjednoczonych. Gdy udaje im się zdobyć zaufanie ofiary, proszą o wsparcie finansowe.

"Zaproponowała, że przeleje pieniądze na jego konto"

Małopolska policja ostrzega przed kolejnym oszustami, którzy podają się za "amerykańską żołnierkę". W takich przypadkach kobieta dzięki zmyślonej historii wyłudza od mężczyzn pieniądze. Ich ofiarą stał się niedawno pewien mężczyzna z Małopolski. 

Mieszkaniec Nowego Targu na jednym z portali społecznościowych otrzymał zaproszenie od nieznanej mu kobiety. Postanowił zaakceptować prośbę. Zaraz po tym, gdy to zrobił, otrzymał wiadomość od nieznajomej.

Kobieta napisała, że jest żołnierką amerykańskiej armii i niedawno wróciło z Syrii. Początkowo mężczyzna nie wyczuł nic podejrzanego. - W wiadomościach opisywała o pobycie w Syrii, gdzie pełniła misję, podczas której odłożyła dużą sumę pieniędzy. Pewnego dnia zaproponowała, że przeleje odłożone pieniądze na jego konto, aby wypłacić je, kiedy przyjedzie do niego do Polski - dowiadujemy się z doniesień małopolskiej policji.

"Zawierając nowe znajomości należy być ostrożnym"

Jednak ta niecodzienna propozycja nie wzbudziła w mężczyźnie żadnych podejrzeń. Nadal rozmawiał z kobietą, która pewnego dnia wysłała mu przesyłkę. Po kilku dniach mężczyzna otrzymał wiadomość od "firmy kurierskiej". Poinformowano go o problemie z przesyłką. Dowiedział się, że aby została doręczona, powinien zapłacić 15 tysięcy złotych. Mężczyzna zaciągnął więc pożyczkę w banku, by pomóc żołnierce. Wpłacił pieniądze. Jednak niedługo po tym otrzymał kolejne prośby o wpłaty. Wówczas zgłosił sprawę na policję. 

Oszustwa 'na amerykańskiego żołnierza', 'na lekarza na misji', 'na inżyniera platformy wiertniczej' są jedną z popularnych form działalności przestępców w sieci. Ostrzegaliśmy już o tym wielokrotnie. Zawierając nowe znajomości należy być ostrożnym, a w szczególności, kiedy nowy znajomy prosi nas o przekazanie pieniędzy lub innych kosztowności

- informuje małopolska policja.

Może cię także zainteresować:

Wiele kobiet płacze przez Tindera. Piszą z mężczyzną trzy dni i trzy noce, nie mogą już o niczym innym myśleć, tylko cały czas w telefonie, a tu nagle facet znika. I nie wiadomo, o co chodzi. To się nazywa ghosting "Polski Oszust z Tindera": uwiódł i zamordował urzędniczkę ZUS, a jej ciało ukrył w wersalce

Więcej o: