Polak pokazał rachunek z niemieckiej apteki. Zwrócił się do polityków PiS

Jeden z użytkowników Twittera opublikował post, w którym pokazał rachunek z niemieckiej apteki. Pan Karol na co dzień jest elektrykiem, a rachunek, który udostępnił, wskazuje za wzór. Zwrócił się także do polityków PiS.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Mężczyzna w swoim wpisie poinformował internautów, że niedawno przeszedł zawał, a także że regularnie zażywa leki na padaczkę. W jednym z postów przyznał, że jest w pełni ubezpieczony. Korzysta z ubezpieczenia AOK Bayern. 

Zobacz wideo

Pokazał paragon z niemieckiej apteki 

Na Twitterze opublikował zdjęcie paragonu z apteki, a także zrelacjonował, jak wyglądała jego wizyta u specjalisty. - "Zapisałem się do lekarza osobiście bez dzwonienia. Za godzinę pani kazała mi przyjść-zostawiłem dokumenty poszpitalne. Lekarz mnie przyjął, wypisał recepty, zwolnienie i pojechałem do domu" - tłumaczy pan Karol. 

Zdjęcie paragonu daje do myślenia. Widzimy na nim kwotę 22,87 euro, czyli około 104 zł. Pan Karol kupił za to sześć opakowań różnych leków (leki pozawałowe, antypadaczkowe i nasenne). Okazuje się, że dwa z leków, które pojawiły się na paragonie, są w Niemczech w pełni refundowane, co oznacza tylko tyle, że mężczyzna nie wydał na nie ani grosza. Z paragonu dowiadujemy się również, ile te leki kosztowały przed refundacją. Ich cena to 60,51 euro oraz 40,52 euro. Trzeci lek bez refundacji kosztuje 217 euro, a po 10 euro. Różnica w cenie jest ogromna. Pan Karol zapłacił jedynie pełną kwotę za jeden lek pozawałowy, który kosztował 2,87 euro. 

Dostałeś SMS z tego numeru +48 534-882-094, lepiej szybko go wykasuj Dostałeś SMS z tego numeru +48534-882-094, lepiej szybko go wykasuj

Pan Karol apeluje do partii rządzącej 

Łukasz Schreiber polityk PiS na Twitterze opublikował post, w którym entuzjastycznie poinformował o tym, że emeryci otrzymają 13. i 14. emeryturę. Dodał, że te dobre wieści dla seniorów przekazał premier Mateusz Morawiecki. W odpowiedzi na tweet Schreibera pan Karol odpisał mu tak i załączył zdjęcie z paragonu z apteki:

Miałem zawał w zeszły piątek - w środę wykupiłem leki po zawale + moje antypadaczkowe i nasenne. To jest paragon z mojej apteki po uwzględnieniu refundacji jako osobie w pełni ubezpieczonej w AOK Bayern. Proszę to emerytom wyjaśnić.

Polityk na komentarz pana Karola nie odpisał. 

DLOKR 200 złotych do emerytury 2022 tylko dla wybranych, nie z ZUS

Więcej o: