Zazwyczaj używasz go do smażenia, tym razem natrzyj nim zlew. Efekt na pewno Cię zaskoczy

Czyszczenie zlewu to dla niektórych prawdziwa udręka. Warto znać sposoby na pielęgnację i konserwację, by zmywak przez długi czas zachował czystość i piękny wygląd. Te metody mogą przynieść pożądane efekty.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Podstawową zasadą dbałości o zlewozmywak jest regularność. Częstotliwość czyszczenia zlewu przyczyni się do jego zadowalającego wyglądu przez długi czas. Wszystko oczywiście zależy również od stopnia zabrudzenia zlewu. W idealnym scenariuszu delikatne mycie tego elementu kuchennego powinno się odbywać codzienne, zaś intensywne raz w miesiącu. Jakie sposoby stosować do pielęgnacji i konserwacji zlewozmywaka? 

Zobacz wideo To pomieszczenie w domu Roberta Burneiki ma tyle metrów kwadratowych, co małe mieszkanie. Co się w nim znajduje?

Zamiast do smażenia, użyj go do czyszczenia — olej

Idealnym sposobem na konserwację zlewozmywaka jest regularne przecieranie go olejem, który masz w kuchni i stosujesz np. do smażenia potraw. Zabieg pielęgnacyjny najlepiej wykonywać raz w tygodniu i używać do tego jednej łyżeczki tłuszczu. Do rozprowadzenia oleju po powierzchni najlepiej sprawdzi się ściereczka. Z czasem kolor stanie się bardziej intensywny i zlew będzie błyszczał. Sposób znajdzie zastosowanie zarówno w przypadku zlewów granitowych, jak i stalowych. Różnica może być zaskakująca.

Sposób na osady — soda oczyszczona 

Naturalnym sposobem, by oczyścić zlewozmywak z powstających osadów będzie użycie sody oczyszczonej. Codziennie użytkowanie zlewu przyczynia się do gromadzenia się na jego powierzchni osadów z kamienia. Warto raz na jakiś czas zastosować tę metodę i cieszyć się pięknym wyglądem granitu. Wystarczy odrobinę sody oczyszczonej połączyć z wodą. Gdy konsystencja będzie w miarę gęsta, nakładamy powstałą substancję na gąbkę. Czyścimy całą powierzchnię zlewu. 

Najprostsze rozwiązania są czasami tymi najlepszymi — płyn do naczyń

Codziennie czyszczenie zlewu przy użyciu płynu do naczyń to najprostszy sposób na pielęgnację zlewozmywaka. Regularne usuwanie brudu przyczyni się do dobrego wyglądu granitu przez długi okres czasu. Nie dopuścimy wtedy do powstania znacznych zabrudzeń, które wymagają użycia specjalnych detergentów. Do tego sposobu wystarczy gąbka i odrobina płynu do naczyń.

Więcej o: