Jak prać ręczniki, żeby były miękkie i puszyste? Te tanie i proste sposoby gwarantują idealny efekt.

Czy twoje ręczniki po praniu nie są tak miękkie i puszyste jak byś chciała? Warto wiedzieć, że wpływ na to ma nie tylko jego jakość, ale także to, jak go pierzemy. Znamy kilka dobrych sposobów, aby nie tylko zachwycały miękkością, ale także zapachem.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zapewne żadna z nas nie lubi sytuacji, w której musi wytrzeć swoją twarz w szorstki ręcznikiem. Zdecydowanie nie należy to do najmilszych doświadczeń. Zastanawiasz się, co robisz źle i dlaczego twoje ręczniki nie są puszyste i miłe w dotyku? Wystarczy, że zadbasz o tych kilka rzeczy i możesz pożegnać się z nieprzyjemnym wycieraniem twarzy czy ciała.

Zobacz wideo Czyścimy osad i kamień - domowe sposoby na trudne zabrudzenia

Małgorzata Rozenek pozuje w cielistej bieliźnie. Figura godna pozazdroszczenia Małgorzata Rozenek ma sukienkę podkreślającą figurę!

Jak prać ręczniki, żeby były miękkie i puszyste? Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać

Jest kilka aspektów, o których należy pamiętać przed praniem i w trakcie jego nastawiania, aby ręczniki były miękkie i puszyste. Są to rzeczy, o których niestety często zapominamy. Oto one:

  • zapoznaj się z metką ręcznika. Dowiesz się jak prać i suszyć dany ręcznik.
  • ręczniki pierz osobno. Wybierz w tym celu przeznaczony do tego program.
  • pierz je w 40 lub 60°C, a materiał wciąż będzie puszysty. Ta pierwsza wartość jest optymalna dla intensywnych kolorów. Zazwyczaj dobrze sprawdza się program do delikatnych materiałów lub normalny do bawełny.
  • podczas ich prania nie używaj płynów do płukania, środków zmiękczających i wybielaczy. Po kontakcie z tymi środkami ręczniki nie będą już tak chłonne. Mogą stać się też twardsze, sztywniejsze i dłużej schnąć.

Twarda woda wpływa na twoje pranie. Ważne, aby to sprawdzić

Wszystkie z wyżej wymienionych rzeczy wykonujesz, a twoje ręczniki wciąż są niemiłe w dotyku? Możesz mieć w swoim domu problem z twardą wodą. Regularne wykorzystywanie takiej wody podczas prania doprowadza do problemów ze stanem technicznym pralki, niszczenia ubrań i niezadowolenia z efektów prania. Dodatkowo ubrania i ręczniki będą twarde i nieprzyjemne w dotyku. Aby pozbyć się problemu, wystarczy zamontować np. filtr pralkowy z polifosfatem, czy zmiękczacz wody.

Czym wyczyścić zlew granitowy, żeby wyglądał jak nowy? Te sposoby są tanie i szybkie! Czym wyczyścić zlew granitowy, żeby wyglądał jak nowy?

Jak prać ręczniki, żeby były miękkie i puszyste? Wykorzystaj ocet

Ocet ma wiele zastosowań jednak ponieważ absorbuje on nieprzyjemne zapachy, jak i poprawiają stan wielu tkanin, możemy wykorzystać go przy praniu naszych ręczników. Najlepiej zadziała dolanie szklanki octu w trakcie fazy płukania. Dlaczego ten moment jest najlepszy? Przy wcześniejszym jego wykorzystaniu może on nie działać w pełni przez detergenty. A po co właściwie ten octowy dodatek? Ręcznik nie będzie się elektryzował, to jeszcze utrzyma lub nawet odzyska miękkość.