Zazwyczaj wlewasz go na patelnię, teraz przetrzyj nim zlew. Dzięki temu trikowi będzie wyglądał jak nowy

Zastanawiasz się jak w tani i prosty sposób zadbać o swój kuchenny zlew? Może cię to zdziwić, ale wszystkie potrzebne do tego rzeczy prawdopodobnie masz już w domu. Wystarczy, że ich użyjesz, a twój zlew będzie wyglądał jak nowy bez drogich środków do czyszczenia.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jeżeli chcemy, aby nasz zlew wyglądał na nowy, niestety w pierwszej kolejności musimy zadbać o częstotliwość jego mycia. Im częściej go myjemy, tym mniejszy wysiłek musimy włożyć w pozbycie się nagromadzonego brudu. Najlepszym rozwiązaniem jest mycie go codziennie, ale rozumiemy też, że nie każdy ma na to czas. W naszych szafkach kuchennych znajdują się rzeczy, które pomogą nam umyć zlew nawet po dłuższym czasie.

Zobacz wideo Jak udrażniać rury? Domowe sposoby

Najlepsze sposoby na czyszczenie zlewu: z pomocą przychodzi wszechstronna soda oczyszczona i płyn do naczyń

W sklepach często możemy znaleźć specjalne środki czy czyściki, które mają pomóc w walce z brudem i osadami gromadzącymi się na naszym zlewie. Niestety nie zawsze są one skuteczne a często bardzo drogie. Z pomocą przychodzi jeden z domowych sposobów, który jest tani i skuteczny. Do czyszczenia zlewu od dziś używaj sody oczyszczonej połączonej z płynem do naczyń. Należy wymieszać je ze sobą w proporcji 2:1 by powstała konsystencja papki, którą należy rozłożyć na brudny zlew, a na koniec delikatnie przetrzeć. To powinno rozwiązać twój problem.

Czyszczenie zlewu stalowego, granitowego i z kompozytu nie sprawi ci już problemu. Do czyszczenia użyj octu

Na naszych zlewach często powstają różnego rodzaju zacieki lub plamy. Często osadza się na nich też różnego rodzaju brud. Jeżeli chcesz się tego pozbyć, wystarczy, że użyjesz tym razem mieszanki sody oczyszczonej i octu. Najlepiej natrzeć zlew octem i posypać jego powierzchnię sodą. Dzięki temu powstanie intensywna piana, której należy pozwolić podziałać przez kilka minut. Po upływie tego czasu umyj zlewozmywak wodą i wytrzyj go do sucha.

Zazwyczaj używasz go do smażenia, tym razem natrzyj nim zlew: klasyczny olej może zdziałać cuda

Twój zlew pozostaje czysty, ale nie lśni jak nowy? Nadaj mu blasku w ten łatwy sposób. Potrzebujesz do tego klasycznego oleju do smażenia słonecznikowego lub rzepakowego. Wsmarowując go w całą powierzchnię swojego zlewu, przeprowadzisz domowy zabieg konserwacji. Dzięki temu nie tylko będzie pięknie lśniła, ale także służył w domu dużo dłużej. Sposób ten wyjątkowo sprawdzi się przy zlewach granitowych, ale tez tych klasycznych.

Więcej o: