Czy wiesz, co się dzieje ze skarpetkami, które znikają w pralce? Podpowiadamy jak odzyskać zgubę

Zastanawiałaś się kiedyś co dzieje się z zaginionymi skarpetkami w pralce? Panie w pewnej grupie na Facebooku mają na to własną teorię. Są one śmieszne, ale i prawdziwe. A więc odpowiadamy dziś na pytanie, gdzie są nasze skarpetki.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Każda pani domu na pewno spotkała się w swoim życiu już nie raz z zagubionymi skarpetkami podczas prania. Czasem w takich domach pojawia się specjalne miejsce na te wyjątkowe samotne skarpetki. Czasem ich druga połówka się odnajdzie, a czasem już nie wraca. A więc co się z nimi wtedy dzieje jeżeli już nie wracają?

Zobacz wideo Termofor ze skarpetki i ryżu? To naprawdę działa!

Małgorzata Rozenek pozuje w cielistej bieliźnie. Figura godna pozazdroszczenia Małgorzata Rozenek ma sukienkę podkreślającą figurę!

Gdzie znikają nasze skarpetki? Pewna grupa kobiet ma swoją teorię

Przeglądając grupy dla pań domu na Facebooku, możemy znaleźć często ciekawe pomysły na rozwiązanie codziennych problemów. Okazuje się, że w ostatnim czasie ktoś na jednej z takich grup zapytał o zagonione skarpetki. Odpowiedzi na pewno zaskoczyły nie tylko twórcę postu. Oto kilka najciekawszych komentarzy:

Niestety... nasze pralki pobierają skarpety w formie wynagrodzenia za pracę. Przykro mi nic na to nie poradzisz.
Też tak kiedyś myślałam... I znalazłam... w filtrze. Do dziś się zastanawiam jakim cudem
Pralka jest już uzależniona od zjadania nam skarpetek. A tak szczerze to oglądałam filmik na YouTube, jak pralka wciągała je pod bęben. Może coś w tym jest.
Polecam książkę dla dzieci "Przygoda 9 skarpetek" mogłam pomylić tytuł. Ale tam są świetne rzeczy, co się dzieje ze skarpetkami. A tak to u mnie też znikają.

Skarpety nie do pary, czyli nowa moda na braki w garderobie

Nikt tak właściwie nie wie, skąd wzięła się moda na noszenie dwóch różnych skarpetek jednocześnie jednak moda na ubieranie dwóch różnych karetek to "must have" ostatnich sezonów. Staje się ona również jeszcze bardziej popularna, a takie zestawy spotkać możemy już w galeriach handlowych czy na wystawach sklepów odzieżowych. Niektórzy przypisują ten trend temu znanemu wszystkim problemowi zagonionych skarpet.

Czym wyczyścić zlew granitowy, żeby wyglądał jak nowy? Te sposoby są tanie i szybkie! Czym wyczyścić zlew granitowy, żeby wyglądał jak nowy?

Zagonione skarpetki w bębnie naszej pralki: łatwo je odzyskać

Okazuje się, że często nasze zagonione skarpetki nadal pozostają w pralce. Kiedy bęben się obraca, a uszczelka pod wpływem ruchu nieco odsuwa, skarpetka bez problemu może przedostać się pod bęben pralki i zniknąć. Po wpadnięciu pod bęben zazwyczaj spadają one na samo dno. Co wtedy trzeba zrobić? Wystarczy odkręcić zewnętrzną pokrywę dolnej części pralki i wyciągnąć znaleziska. Okazuje się bowiem, że wpadają tam nie tylko skarpetki, ale i majtki, pieniądze, zapalniczki i wszelkie małe przedmioty, których zapomnieliśmy wyjąć z kieszeni przed praniem.

Więcej o: