Podcasty o feminizmie - posłuchaj i wybierz to, czego Ci potrzeba. Lista najlepszych podcastów dla kobiet

Podcasty o feminizmie to bardzo szeroka kategoria. Oprócz audycji, które stricte odnoszą się do praw kobiet oraz współczesnej teorii na temat feminizmu w internecie znajdziemy też porady biznesowe, czy tematyczne słuchowiska dla kobiet. Poniżej kilka ciekawych autorek, które być może zostaną z Tobą na dłużej.

Ciekawe podcasty o feminizmie - lista polskich tytułów 

Podcasty w rodzimym języku mogą towarzyszyć nam dosłownie wszędzie, nawet podczas obowiązków zawodowych, na przykład w trakcie długiej podróży służbowej lub na stałej trasie do pracy. Ciekawe podcasty o feminizmie polskich autorek prezentujemy poniżej. Sprawdź koniecznie listę propozycji, które przygotowaliśmy. 

PodcastPodcasty o rozwoju osobistym - szkolenie i rozrywka w jednym

Podcasty feministyczne - Ja i moje przyjaciółki idiotki 

Cykl prowadzony przez Joannę Okuniewską, która w każdym odcinku porusza nowy temat z listów od czytelniczek i czytelników. Tytułowe idiotki to jak podkreśla sama autorka mądre kobiety i mężczyźni, którym zdarza się głupio zakochać. Okuniewska zwraca uwagę słuchaczy na typowe czerwone flagi w każdej relacji i w niezwykle barwny sposób udziela porad sercowych. To bardzo mocna pozycja w kategorii podcasty feministyczne z przymrużeniem oka. 

Ciekawe podcasty o feminizmie i rozwoju osobistym - Pani swojego czasu 

Ola Budzyńska od lat uczy kobiety, jak stać się własnym menedżerem i lepiej zarządzać czasem. W serii podcastów autorka porusza też temat biznesu w kontekście asertywności, czy łączenia obowiązków zawodowych z domowymi. Ciekawe podcasty o feminizmie i rozwoju osobistym mogą być dobrym punktem startowym do budowania własnej marki osobistej lub po prostu lepszej organizacji na co dzień. 

Zobacz wideo Dlaczego produkty dla kobiet są droższe? Różowy podatek

Podcasty feministyczne - Ej, dziewczyny! 

Cykl rozmów na tematy, które dotyczą każdej kobiety: prawa pracownicze, zdrowie psychiczne, ciałopozytywność, polityka - a to wszystko w przystępnej formie. Atmosfera podcastu przypomina tradycyjne spotkanie z przyjaciółkami w piątkowy wieczór.   

Najlepsze podcasty. Zdjęcie ilustracyjnePodcasty o filozofii. Lista ciekawych podcastów filozoficznych

Ciekawe podcasty o feminizmie - ranking zagranicznych tytułów 

Audycję na wybrane temat można połączyć z nauką języka. Ranking zagranicznych ciekawych podcastów o feminizmie to fantastyczny pomysł dla tych, którzy nie tylko szukają wiedzy na ten temat, ale też chcą wzbogacić słownictwo. 

  • Feminist Current to popularny  kanadyjski podcast feministyczny na temat męskiej przemocy wobec kobiet, popkultury, polityki, płci i wielu innych tematów, które często są niedostatecznie lub błędnie prezentowane przez media tak zwanego głównego nurtu. 
  • Burn It All Down - feministyczny podcast sportowy, którego jak rekomendują autorki, potrzebuje każda kobieta. 
  • Feminist Wellness - praktyczne porady z zakresu medycyny holistycznej, psychologii i coachingu życiowego dla kobiet, które  pragną żyć pełnią sił w optymalnym zdrowiu.
  • The Feminist Agenda - podcast, który opowiada o tym jak zaprosić feminizm do różnych sfer naszego życia.
  • The Spiritual Feminist - podcast dla kobiet, które chciałyby zagłębić się w duchowość i wzmocnić swoją pozycję. Autorka określa The Spiritual Feminist mianem bezpiecznej przestrzeni online do odkrywania wewnętrznej duchowej feministki.
  • Feminist Book Club - seria wywiadów z autorkami, czytelnikami książek na temat feminizmu oraz odczyty współczesnych dzieł o tej tematyce. 

Zobacz też: Podcasty o miłości - dopuść do głosu uczucie

Więcej o: