Najmodniejsze fryzury po 50 roku życia - zdjęcia. Poznaj hity sezonu, które działają jak lifting!

Najmodniejsze fryzury po 50 roku życia nie tylko optycznie odejmują lat, ale są też bardzo nowoczesne. To m.in. grzywka curtain bangs, czy ponadczasowy bob. Są to fryzury dla każdego kształtu twarzy. Uwydatniają najbardziej atrakcyjne cechy wyglądu i działają jak lifting!

50 lat to piękny wiek. Jeśli myślisz, że najnowsze trendy nie dotyczą dojrzałych kobiet to jesteś w błędzie. Najnowsze stylizacje włosów są idealne dla 50 tek. Wyglądają stylowo i odejmują optycznie lat. Mając 50 lat i więcej możesz zdecydować się na nowoczesną fryzurę, w której poczujesz się młodo i pięknie. Prezentujemy ciekawe propozycje na najnowszy sezon.

Interesujesz się modą? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Katarzyna Figura "będzie się starzeć z godnością"? "Ciężko jest uzyskać siwe włosy"

Grzywka curtain bangs optycznie wysmukla twarz. Dodaje też elegancji i szyku

Fryzura z grzywką może optycznie odjąć lat. Jest kojarzona z dziewczęcym, dosyć grzecznym wizerunkiem. W ostatnich sezonach królowała nieco dłuższa grzywka, sięgająca za brwi. W tym sezonie również jest modna, ale nadal panuje też trend na curtain bangs. To dwa pasma rozdzielone przedziałkiem. Delikatnie podkręcone świetnie otulają kości policzkowe i dodają młodego wyglądu. Prezentują się elegancko i działają bardzo dekoracyjnie, bez względu na to, do jakiej fryzury je dopasujesz. Najbardziej polecane są jako element fryzury long bob, lub wavy bob

 

Pixie cut, czy Bixie? Krótka fryzura odejmuje lat i dodaje "pazura"

Jeśli należysz do odważnych kobiet i nie straszne ci spektakularne metamorfozy — postaw na krótką fryzurę pixie cut! Jest dobrze znana od kilku sezonów, ale nadal zalicza się do najmodniejszych stylizacji włosów. Charakteryzuje się mocnym cieniowaniem i grzywką z "pazurkami" delikatnie zasłaniającą czoło. Jej łagodniejsza wersja to bixie, czyli połączenie fryzury bob z pixie cut. Również odejmuje lat i wygląda bardzo nowocześnie. Te fryzury są dobre niemal dla każdego kształtu twarzy

 

Angled bob, long bob i short bob. Klasyka gatunku dla każdego kształtu twarzy

Chyba każda kobieta chociaż raz w swoim życiu zdecydowała się na fryzurę typu bob. Jest najpopularniejsza i uniwersalna. Nie wymaga szczególnej stylizacji i jest po prostu ładna. Pasuje do każdego kształtu twarzy, a kosmyki, które zawijają się do wewnątrz, znakomicie podkreślają linie twarzy i co najważniejsze — kości policzkowe. Angled bob jest nieco inny. To nowoczesny wariant, który charakteryzuje delikatna asymetryczność. Najpopularniejszy jest w kolorze blond.

 
Więcej o: