Wiemy, że jest, ale nie każdy wie, po co. Do czego służy "kieszonka" w damskich majtkach?

Wiele kobiet patrząc na swoje majtki zapewnie nie raz zastanawiało się, do czego służy ta tajemnicza kieszonka w kroku. Wcale nie została ona stworzona do przechowywania czegokolwiek. Pełni natomiast bardzo ważną rolę, która dla wielu osób może być sporym zaskoczeniem.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Brzydki zapach okolic intymnych? Może oznaczać groźną chorobę

Niektóre elementy naszej odzieży mają ukryte funkcje, których przeznaczenie znane jest niewielu osobom. Jednym z nich jest np. mała kieszonka w jeansach, która pierwotnie służyła do przechowywania zegarka na łańcuszku. Choć dziś już nikt takiego raczej nie nosi, to wielu producentów zdecydowało się ją pozostawić. Podobnie jest również z kieszonką w damskich majtkach, której przeznaczenie dla wielu osób zdaje się być zagadką.

Co oznacza kolor krwi podczas miesiączki? Co oznacza kolor krwi podczas miesiączki? Szary np. powinien cię zaniepokoić

Do czego tak naprawdę służy "kieszonka" w damskich majtkach?

Nie da się ukryć, że w sieci znaleźć można wiele różnych teorii, które wyjaśniają, dlaczego w damskich majtkach obecna jest taka materiałowa kieszonka. Choć w każdej z nich może znajdować się nieco prawdy, to zasadniczy i najistotniejszy powód jest jeden. Damskie majtki wcale nie zostały zaprojektowane po to, by coś w nich ukrywać czy wkładać w tę kieszonką wkładki higieniczne lub podpaski. Obecność tego skrawka bawełnianego materiału w kroku ma natomiast związek z naszym zdrowiem.

Twórczynie projektu #AkcjaMenstruacja. Od lewej Emilia Kaczmarek, Julia Kaffka i Magda Demczak Tabu, stygmatyzacja i zasłona milczenia. "Gdy powiedziałam dziadkom, czym się zajmuję, zapadła cisza"

Dodatkowa warstwa materiału umieszczona w tym miejscu ma za zadanie chronić wrażliwe okolice intymne przed podrażnieniami czy obtarciami spowodowanym przez spodnie, a także zanieczyszczeniami z zewnątrz, dla których taka kieszonka stanowi jeszcze jedną bariera do pokonania. W chłodne dni zabezpiecza natomiast przed chłodem i zmniejsza ryzyko złapania infekcji. Jest to także wyjątkowo ważny element w przypadku bielizny wykonanej z koronki. Takie majtki może i prezentują się pięknie na ciele, jednak w bezpośrednim kontakcie z okolicą intymną, z pewnością nie byłyby komfortowe w noszeniu.

Więcej o: