Wlej do pralki płyn do płukania ust. Możesz zaoszczędzić, a efekt cię zaskoczy

Co się stanie, jeśli dolejesz do swojej pralki płyn do płukania ust i nastawisz pranie? Wiele osób może być zaskoczonych, ale ten popularny w naszych łazienkach produkt, ma także wiele innych zastosowań, oprócz tego powszechnie znanego. Wypróbuj, a z pewnością nie pożałujesz.

Więcej domowych sposobów znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Te rzeczy znajdziesz w swojej łazience. Mogą mieć inne zastosowanie

Większość z nas korzysta z pralki przynajmniej kilka razy w tygodniu, jednak mało kto pamięta o jej regularnym czyszczeniu. Niestety w pralce stale gromadzą się resztki detergentów, które wraz z wilgocią tworzą świetne warunki dla rozwoju pleśni i grzybów, które z kolei odpowiedzialne są za brzydki zapach wydobywający się ze sprzętu. Aby wyczyścić pralkę, wcale nie trzeba od razu sięgać po sklepowe środki chemiczne. Choć najpopularniejszym domowym sposobem na wyczyszczenie pralki jest mieszanka octu i sody, która skutecznie rozprawia się nie tylko z przykrym zapachem, ale i kamieniem, wykorzystać w tym celu można również... płyn do płukania ust!

Nietypowe zastosowanie płynu do płukania ust. Wlej go do pralki i ciesz się efektem

Płyn do płukania ust to nie tylko kolorowy płyn, który każdego dnia pomaga nam dbać o higienę oraz świeżość jamy ustnej. Ten kolorowy (najczęściej zielony lub niebieski) płyn doskonale sprawdzi się również jako środek czyszczący lub dezynfekujący. Co ciekawe, można wykorzystać go m.in. do skutecznego usuwania brzydkiego zapachu wydobywającego się z pralki. W tym celu wystarczy wlać pół szklanki płynu do pralki i włączyć podstawowy program bez prania w środku. Sprawdzi się lepiej niż nie jeden kupny płyn do czyszczenia pralek.

Dodatkowo, płyn do płukania ust nie tylko odświeży pralkę, lecz także garderobę. Jeśli nie chcesz stosować agresywnej chemii do odświeżenia swojego, śmiało możesz sięgnąć po płyn odświeżający oddech. W tym celu należy wlać szklankę płynu do płukania ust i umieścić ubrania w bębnie i włączyć wybrany program. Pamiętaj jednak, by w przypadku ubrać stosować raczej płyn bez barwników, by uniknąć ewentualnego zafarbowania odzieży. 

Więcej o: