Kosztuje tylko 3 zł a działa jak mezoterapia za 300 zł. Skuteczna kuracja wzmacniająca cebulki włosów

Wiele osób boryka się z problemem wypadających włosów i słabą kondycją skóry głowy. Jeśli chodzi o pielęgnację, to nie ma w niej ograniczeń. Inspiracji do nowych metod można szukać wszędzie. Czy słyszałeś o produkcie, który ma zastosowanie w przypadku problemów trawiennych i wspomaga również porost włosów?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

W poszukiwaniu idealnego produktu do stymulacji wzrostu włosów warto sięgnąć po popularne w każdym domu krople żołądkowe. Czemu zawdzięczają swoje działanie oraz jak je stosować? Wyjaśniamy.

Zobacz wideo Klasyczny look z długim trenczem

Czy krople żołądkowe są na porost włosów? Działanie i efekty

Osoby, które dążą do posiadania grubych i gęstych pukli, mogą z powodzeniem zastosować krople żołądkowe. Ich działanie polega na pobudzeniu cebulek włosa do wzrostu oraz wzmocnieniu ich kondycji, dzięki czemu nie wypadają nadmiernie. Cały sekret tkwi w zawartych w kropli ziołach. Najczęściej w składzie spotkamy takie zioła jak: dziurawiec, walerianę, miętę pieprzową, korzeń goryczki, gorzką pomarańczę oraz bobrek trójlistkowy. Do głównych efektów stosowania kropli żołądkowych na włosy wymienia się:

  • ogólne wzmocnienie kondycji 
  • zapobieganie wypadaniu
  • przyśpieszenie porostu 
  • działanie przeciwłupieżowe i przeciwzapalne 
  • wygładzające
  • odżywcze
  • nawilżające
  • regenerujące
  • domykające łuski

Krople żołądkowe jako wcierka do włosów 

Ważną kwestią jest, by nie stosować kropli na całą długość włosów, tylko na obszar skóry głowy. Przed użyciem należy rozcieńczyć produkt, najlepiej jedną kroplę z trzema łyżkami wody. Po połączeniu składników należy delikatnie wmasować substancję w skórę głowy. Nałożoną wcierkę zostawiamy na około godzinę pod przykryciem w postaci np. czepka. Następnie myjemy włosy szamponem. Zabieg stosujemy z częstotliwością dwa razy na tydzień. 

Krople żołądkowe na włosy: o czym należy pamiętać?

Najlepiej stosować krople, które w składzie nie będą miały alkoholu. Składnik ten może przyczynić się do podrażnienia skóry głowy i włosów. Zanim wypróbujesz ten sposób, przeprowadź próbę uczuleniową. Krople zawsze stosuj rozcieńczone i tylko na skórę głowy. Nie wykonuj tej metody codziennie. Przeczytaj skład, który znajdziesz na etykiecie kropli żołądkowych. Pamiętaj, że czasami by zobaczyć pożądane efekty, trzeba wykazać się cierpliwością, nawet kilkumiesięczną.

Więcej o: