Wieczny optymista a może niepoprawny romantyk? Sprawdź, co mówi o Tobie miesiąc urodzenia

Układ gwiazd w momencie naszych narodzin ma mieć ogromny wpływ na nasz charakter i dokonywane przez nas wybory. I chociaż horoskopy traktujemy z przymrużeniem oka, zdaniem astrologów są one w stanie naprawdę wiele powiedzieć na temat naszej osobowości. Co więc na nasz temat mówi miesiąc urodzenia?

Sprawdź, co na Twój temat mówi miesiąc urodzenia. Według astrologii to właśnie on jest jednym z elementów, determinujących cechy naszego charakteru. 

Zobacz wideo

Styczeń

Osoby urodzone na początku roku cechują się wyjątkową ambicją i pracowitością. Marzą o dokonywaniu wielkich rzeczy i robią wszystko, by te marzenia zrealizować. I choć te cechy wzbudzają podziw wśród innych, często bywają przeszkodą w nawiązywaniu trwałych relacji. Osoby urodzone w tym miesiącu przedkładają bowiem sukces zawodowy nad życie rodzinne.

Luty

Osoby urodzone w lutym wyróżnia jedna wyjątkowa cecha - indywidualizm. To bowiem wolność i niezależność cenią sobie najbardziej. Zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym lubią podążać własnymi ścieżkami i mało kto potrafi dotrzymać im kroku.

Marzec

Marzec to miesiąc marzycieli i wrażliwych na sztukę artystów. Cechują się wielką kreatywnością, a co za tym idzie, ich głowy zawsze pełne są wyjątkowych pomysłów. Nie lubią przy tym rutyny, dlatego też bez żalu i zbędnych analiz wprowadzają w swoje życie zmiany, które dostarczają im tak pożądanej przez nie adrenaliny.

Kwiecień

Osoby urodzone w kwietniu uchodzą za bardzo radosne - tak, jak i miesiąc, w jakim się urodziły. Rozpiera je energia, którą skutecznie zarażają innych, co zapewnia im sympatię i szacunek w towarzystwie. Mimo że mogą być postrzegani za lekkoduchów, w rzeczywistości są jednak bardzo rozsądni i odpowiedzialni.

Maj

Osoby urodzone w maju, podobnie jak i osoby urodzone w kwietniu, wyróżniają się pozytywnym nastawieniem do życia, przez co mogą wydawać się lekkomyślni. Nic bardziej mylnego - twardo stąpają po ziemi, a pozytywna energia tylko ułatwia im osiągnięcie obranego sobie celu.

Czerwiec

Osoby urodzone w czerwcu odznaczają się wyjątkową wrażliwością i empatią. Są przy tym bardzo towarzyskie, ale w przypadku bliższych relacji wolą zachować bezpieczny dystans. O ile z łatwością angażują się w życie innych, wysłuchując ich problemów, o tyle same mają problemy, by się z nich zwierzyć.

Lipiec

Urodzeni w lipcu wyróżniają się z kolei inteligencją i błyskotliwością. Z łatwością przyswajają wiedzę i opanowują nowe umiejętności. Są przy tym jednak nieśmiałe i zamknięte w sobie, przez co mogą sprawiać wrażenie pysznych. Przy bliższym poznaniu ujawniają jednak swoją prawdziwą naturę, znacznie na tym zyskując w oczach innych.

Sierpień

Osoby urodzone w sierpniu to urodzeni przywódcy i mentorzy. Lubią być w centrum uwagi, a nade wszystko cenią sobie zawodowy sukces, do którego osiągnięcia dążą za wszelką cenę. Nie zapominają przy tym jednak o życiu rodzinnym, które umiejętnie łączą z wymagającą karierą. 

Wrzesień

Urodzeni we wrześniu są niezwykle zorganizowani, a wszelki chaos czy nagła zmiana w grafiku doprowadza ich do szewskiej pasji. Mają obsesję na punkcie kontroli, a rutyna sprawia, że czują się bezpieczne. W towarzystwie mogą mieć opinię nudziarzy, jednak posiadana przez nich wiedza naprawdę imponuje.

Październik

Osoby urodzone w październiku to domatorzy, którzy nade wszystko cenią sobie ciszę i spokój. Ponad karierę stawiają życie rodzinne i to jemu poświęcają się w pełni.

Listopad

Urodzeni w listopadzie uchodzą za niepoprawnych romantyków, gotowych na wiele poświęceń w imię miłości. Jednocześnie są przy tym bardzo skryci, przez co trudno nawiązać im bliższą relację, o której tak marzą.

Grudzień

Grudzień to miesiąc pesymistów, chociaż oni sami wolą nazywać się realistami. Często popadają w depresyjny nastrój, który niestety przenoszą także na innych. Są przy tym bardzo wymagające i trudno sprostać ich oczekiwaniom, także tym które stawiają wobec samych siebie.

Więcej o: