Do czego służy mała kieszonka w dżinsach? Pełniła ważną rolę już na Dzikim Zachodzie

Zastanawiasz się, po co w kieszeni dżinsów jest dodatkowa, mała kieszonka? To bardzo ważny element spodni. Był niezbędny już na Dzikim Zachodzie, a w późniejszych latach coraz częściej pojawiał się w świecie mody. Dziś również można z niej korzystać.

Mała kieszonka w dżinsach to z pozoru niepotrzebny element stroju. Okazuje się jednak, że może być wręcz niezbędny. Wiedzieli o tym m.in. kowboje na Dzikim Zachodzie. Taka kieszonka wszyta w spodnie pomagała przechowywać im pewną rzecz, którą dziś również możemy z powodzeniem do niej włożyć. Wyjaśniamy, do czego była potrzebna i udowadniamy, że wcale nie jest bezużyteczna!

Interesujesz się modą? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Te produkty kroisz codziennie. Dzięki naszym trikom ułatwisz sobie życie

Do czego służy mała kieszonka w dżinsach? Nie musi być tylko powodem do żartów

Mała kieszonka w dżinsach znajduje się wewnątrz nieco większej kieszeni. Kieszenie spodni zazwyczaj położone są równomiernie po obu stronach, na wysokości ud. Zarówno w modelach damskich, jak i męskich można spotkać małą kieszonkę, która często wydaje się być po prostu dodatkowym elementem dekoracyjnym. W ostatnich latach w internecie pojawiło się wiele memów, sugerujących, że owa kieszonka jest tak mała, że z powodzeniem pomieści np. skromną wypłatę. Sugerowano też, że to miejsce na ukrycie zdjęcia ukochanej osoby, lub dużej monety. Tymczasem ten element odzieży miał funkcję jeszcze bardziej praktyczną. Po raz pierwszy pojawił się na Dzikim Zachodzie. 

Po co jest mała kieszonka w spodniach? Kowboje znają odpowiedź na to pytanie

Odpowiedź na pytanie "po co jest mała kieszonka w spodniach?" można znaleźć oglądając... Westerny! Ten gatunek filmu opowiadający o życiu na Dzikim Zachodzie może zawierać sceny, podczas których kowboje chowają do tej małej kieszonki zegarek! Ponieważ noszony na ręku nie był wtedy popularny, do kieszonki chowano zegarek na łańcuszku, aby go nie zgubić. Kieszeń była na tyle ciasna, że zegarek nie wypadał nawet podczas jazdy na koniu. Popularna nazwa kieszeni to "watch pocket". 

Mała kieszonka w dżinsach nadal jest popularna. Dlaczego z niej nie zrezygnowano?

Dżinsy z początku nie kojarzyły się z modnym ubiorem. Były popularne wśród robotników, jako sztywny i odporny na przetarcia materiał. Ich pierwsze lata świetności przypadają na 1873 rok, kiedy to Levi Strauss wraz z Jacobem Davisem otrzymali patent na produkcję spodni jeansowych. Motyw kieszonki przeniesiono właśnie do dżinsów i dzięki temu wyglądają ciekawie i nowocześnie.

Więcej o: