Jakie znaczenie kryje się za makijażem Kat z "Euforii"? "Presja, by czuć się pozytywnie oraz kochać siebie jest wyczerpująca"

- Makijaż Kat utrzymany jest w romantycznym i radosnym nastroju, jednak jak wiemy, nie tak czuje się Kat - pisze wizażystka Doniella Davy, tłumacząc, jakie znaczenie tak naprawdę kryje się za makijażem jednej z głównych bohaterek kultowej już "Euforii".

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

O tym, jak ważną częścią serialu "Euforia" są makijaże jego bohaterów i bohaterek, wiadomo już od pierwszego odcinka pierwszego sezonu. Jak podkreśliła sama Doniella Davy, główna wizażystka na planie show, makijaż postaci ma przede wszystkim odzwierciedlać emocjonalność serialu, który w bezkompromisowy i brutalnie szczery sposób przedstawia zmagania dzisiejszych nastolatków.

Zobacz wideo

Makijaż Kat z "Euforii" - co oznacza?

Davy zdradziła też, co kryje się za makijażem jednej z głównych bohaterek kultowej już "Euforii", Kat Hernandez, w którą wciela się Barbie Ferreira. - Makijaż Kat utrzymany jest w romantycznym i radosnym nastroju, jednak jak wiemy, nie tak czuje się Kat - pisze Davy, nawiązując do wewnętrznego dysonansu, z jakim zmaga się bohaterka. - Prezentuje ona tę pewną i świeżą wersję siebie, którą zyskała, będąc w nowym związku. Musimy jednak zwrócić uwagę na jej prawdziwe uczucia. Presja, by czuć się pozytywnie oraz kochać siebie, jest wyczerpująca - dodała wizażystka.

Jasny i perfekcyjny makijaż Kat ma być też nawiązaniem do współczesnego świata i presji idealnego wyglądu, jaką na młode osoby narzucają media społecznościowe, które wymagają od nas tego, by zawsze dobrze wyglądać, niezależnie od naszego stanu emocjonalnego. Jej makijaż symbolizuje więc maskę, jaką zmuszeni jesteśmy nakładać, chcąc sprostać oczekiwaniom współczesnego świata.

 
Więcej o: