Ten genialny trik z pewnością cię zaskoczy. Wsadź obrane ziemniaki do butów i zobacz co się stanie

Ziemniaki mają wiele zastosowań, choć nie wszystkich jesteśmy świadomi. Oprócz oczywistego wykorzystania jako dodatku do potraw istnieje jeszcze inny sposób na ich użycie. Sprawdź, co Cię czeka, jeśli obranego ziemniaka włożysz na noc do butów.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Bez wątpienia ziemniaki stanowią jeden z najbardziej popularnych i lubianych przez Polaków produktów. Dla niektórych nie ma bez nich codziennego obiadu. Oprócz zastosowania w kuchni mogą też być przydatne np. w pielęgnacji włosów. Sok z ziemniaka przyczynia się do ograniczenia wypadania włosów oraz skutecznie przyśpiesza ich wzrost. Domowe sposoby często okazują się najbardziej trafione, a rzeczy wokół nas tylko dostarczają nam pomysłów do eksperymentowania.

Dorota GardiasDorota Gardias zachwyca w płaszczu Bonprix! Jest idealny na wiosnę

Zobacz wideo Czyścimy zlew i rury domowym (i skutecznym) sposobem

Problem z ciasnymi butami? Wystarczy zastosować ten sposób. Efekt może zaskoczyć 

Jednym z częstszych problemów skórzanych butów jest ich ciśnięcie w okolicach palców. Spowodowany on jest sytuacją, kiedy rozmiar stopy oscyluje pomiędzy dwoma numerami, a wśród numeracji brakuje połówek. Jeśli Twoje palce u stóp zostały już na tyle nadwyrężone, że ciężko jest chodzić to czas by zastosować tę metodę. 

Przygotuj jeden lub dwa ziemniaki o większych rozmiarach, w zależności od ilości rozciąganych butów. Następnie dokładnie oczyść i obierz ziemniaki. Gotowe sztuki włóż w czubki obuwia, by rozpierały przednią część. W takim stanie pozostaw buty na noc. Sok z ziemniaka skutecznie zmiękczy i delikatnie rozciągnie skórę obuwia. Na następny dzień przetrzyj przy pomocy wilgotnej ściereczki wnętrze buta. 

Należy mieć na uwadze, że ta metoda sprawdzi się w przypadku butów ze skóry naturalnej. Dodatkową korzyść może przynieść właściwość ziemniaków do pochłaniania zapachów, dzięki czemu możemy się pozbyć nieprzyjemnych zapachów. Drugą opcją jest również zaniesienie pary butów do szewca, który specjalnym kopytem rozciągnie egzemplarz.

Więcej o: