Wydaj 15 zł i pożegnaj się z uciążliwym myciem kabiny prysznicowej. Ten sposób jest szybki i skuteczny

Zastanawiasz się jak dbać o szybę prysznicową, żeby wyglądała jak nowa nawet po latach? Nie musisz martwic się już jej ciągłym myciem. Wystarczy, że wydasz około 15 zł i możesz zapomnieć o ciągłym szorowaniu łazienki.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jeżeli nie chcesz już tracić czasu na ciągłe czyszczenie swojej kabiny z osadu, który zostaje po każdym prysznicu mamy dla ciebie kilka sposobów. Niektóre pomogą na dłużnej, inne załatwią sprawę raz-dwa. Poniżej przedstawiamy skuteczne i szybkie sposoby na czystą kabinę prysznicową.

Zobacz wideo Czyścimy osad i kamień - domowe sposoby na trudne zabrudzenia

Dorota Gardias Dorota Gardias zachwyca w płaszczu Bonprix! Jest idealny na wiosnę

Jak dbać o szybę prysznicową, żeby wyglądała jak nowa nawet po latach? Rozwiązanie to powłoka hydrofobowa na szybę

Jeżeli jesteśmy dopiero na początku tworzenia swojej wymarzonej łazienki, warto zainwestować w kabinę hydrofobową. Wykorzystano w niej zdolność cząsteczek chemicznych do odpychania od siebie wody. Ponieważ każda woda, z wyjątkiem destylowanej lub deszczowej, zawsze zawiera w sobie pewną ilość soli, która wiąże się chemicznie ze szkłem, tworząc trwały i trudny do usunięcia osad. Niestety osad taki razem z innymi zabrudzeniami często prowadzi do korozji naszej kabiny. Aby tego uniknąć, należałoby wycierać ją codziennie. Dlatego producenci, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów i swoje produkty pokrywają powłokami hydrofobowymi, które zapobiegają trwałym osadom i ułatwiają utrzymanie kabiny w czystości.

Szybki i prosty sposób na utrzymanie kabiny w czystości? Zainwestuj w gumową ściągaczkę do wody

Do czyszczenia swojej kabiny nie warto używać żadnych szorstkich gąbek zmywakowych itp. Najlepiej zainwestować w gumową ściągaczkę do wody i cieszyć się z szybkich efektów! Zastanawiasz się w jaki sposób? Wystarczy, że po każdym prysznica ściągniesz z powierzchni kabiny wodę i to wszystko! Dzięki temu zabiegowi nie będą gromadzić się, na dziej osady i brud a co za tym idzie, nie będziesz spędzać godzin nad jej czyszczeniem. Koszt takiej ściągaczki to około 15 zł.

Laminacja włosów galaretką Kosztuje 2 zł a efekt jest lepszy niż po laminacji za 700 zł

Kabina prysznicowa i ocet to świetne połączenie

Ocet jest jednym ze skuteczniejszych domowych rozwiązań na czyszczenie kabiny prysznicowej bez zbędnej chemii. Wystarczy przygotować mieszaninę w stosunku 1:1 ocet i woda. Ocet połączony z ciepłą wodą świetnie usuwa kamień i wszelkie naloty z mydła. Teraz wystarczy przelać roztwór do spryskiwacza i dokładnie pokryć nim kabinę. Po około 10 minutach należy przetrzeć zabrudzenia ściereczką i spłukać kabinę ciepłą wodą i to wszystko!

 
Więcej o: