Te fryzury wyszczuplające twarz okrągłą odejmą kilka kilogramów! To najmodniejsze cięcia sezonu

Wystarczy jedno cięcie, aby nasze rysy twarzy wydawały się smuklejsze. I mowa tutaj nie o cięciu skalpelem, a nożyczkami. Odpowiednio dobrana fryzura potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Poznaj najlepsze długie i krótkie fryzury damskie 2022 dla kobiet o okrągłym kształcie twarzy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Marina pokazuje, jak dba o włosy

Kształtów twarzy możemy wyróżnić pięć i dla każdego z nich wyróżnimy fryzury, które doskonale podkreślą rysy, a jednocześnie zamaskują pewne mankamenty. Tym razem skupimy się jednak na osobach o twarzach okrągłych, którym zależy na optycznym wysmukleniu. Te fryzury w takim przypadku sprawdzą się idealnie. 

Krótkie fryzury wyszczuplające twarz okrągłą

Kobiety, które mają okrągły kształt twarzy wcale nie muszą rezygnować z krótkich włosów. Doskonałym wyborem w ich przypadku będzie fryzura pixie. Krótko ścięte boki i tył oraz dłuższe włosy z przodu warto połączyć jednak z długą, postrzępioną grzywką. Najlepiej, aby była ona zaczesana na bok, co pozwoli zmienić proporcje twarzy. Świetnie sprawdzi się także klasyczny bob. Ta popularna fryzura może pięknie wysmuklić twarz. Im linia włosów będzie bardziej ścięta z tyłu pod skosem, tym bardziej nasza twarz będzie wyglądała na smuklejszą. 

 

Fryzury wyszczuplające twarz okrągłą dla włosów półdługich i długich

Bob tyle, że w wersji long śmiało mogą wykorzystać także panie o dłuższych włosach. Asymetryczne cięcie polecamy połączyć z uczesaniem z przedziałkiem z boku oraz skośną grzywką. Dla miłośniczek bardziej klasycznych i prostych rozwiązań polecamy cieniowanie oraz curtain bag. Dzięki tym zabiegom twarz nie tylko będzie wydawała się smuklejsza, ale i włosy nabiorą optycznie większej objętości. 

 

Osoby o twarzach okrągłych tych cięć powinny unikać

Decydując się na metamorfozę swoich włosów, podpowiadamy jakich elementów powinny unikać kobiety o okrągłych rysach twarzy: 

  • burza loków — dodawanie włosom objętości jest jak najbardziej wskazane, ale mocno zakręcone włosy poszerzą twarzy i sprawią, że policzki będą wyglądały na bardziej okrągłe, 
  • cięcie proste jak od linijki — ten zabieg także poszerza optycznie buzię poprzez dodawanie objętości na wysokości policzków, 
  • prosta grzywka — niezależnie od długości grzywki lepiej, aby była ona wycieniowana i postrzępiona, a najlepiej asymetryczna, 
  • przedziałek na środku głowy — przedziałek odpowiada za symetrię twarzy, a wyznaczony na środku może podkreślać jej krągłość. 
Więcej o: