Małgorzata Kożuchowska, Lara Gessler i inne gwiazdy okazują wsparcie Ukrainie. "Bracia, jesteśmy z Wami!"

Gwiazdy poruszone doniesieniami zza naszej wschodniej granicy, postanowiły wyrazić solidarność z Ukraińcami za pomocą emocjonalnych wpisów w mediach społecznościowych. - Bracia Ukraińcy, jesteśmy z Wami! My, Polacy, wiemy, co to wojna i radziecka okupacja. NIGDY WIĘCEJ WOJNY - pisała wyraźnie dotknięta Małgorzata Kożuchowska.

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

O 4 nad ranem 24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę. Eksplozje odnotowano m.in. w Donbasie, Charkowie przy granicy z Rosją, Boryspolu pod Kijowem, Odessie, czy samym Kijowie. Do międzynarodowych mediów docierają już także doniesienia o pierwszych ofiarach - także wśród ludności cywilnej. Na przerażające informacja docierające od naszych wschodnich sąsiadów zareagowała już pochodząca z Ukrainy Weronika Marczuk, a także inne polskie osobowości medialne.

Zobacz wideo

Gwiazdy solidaryzują się z Ukrainą

Wsparcie Ukraińcom w poruszających wpisach okazała m.in. Małgorzata Kożuchowska. - Ukraino nie jesteś sama! Łzy niedowierzania, że to się dzieje! Nie dla chorych ambicji i imperialistycznych zapędów Putina! Mam nadzieję, że Europa i cały świat będą silne i odważne w odpowiedzi na tę zbrojną agresję! Bracia Ukraińcy, jesteśmy z Wami! My, Polacy, wiemy, co to wojna i radziecka okupacja. NIGDY WIĘCEJ WOJNY - pisała poruszona.

Na równie poruszające słowa zdecydowała się Lara Gessler. - Od lat nie zaczynam dnia od wiadomości. Robiłam tak przez wiele lat i doszłam do wniosku, ze za dużo mnie to kosztuje. Dawka kortyzolu z rana - ze złości, bezsilności, frustracji. Lepiej śpię i funkcjonuję, gdy sprawdzam wiadomości po śniadaniu, wyjściu z domu… jakoś łatwiej jest mi się z tym wszystkim zmierzyć. Dziś miał być słodki dzień, święto cukierników… Niestety pozostała sama gorycz. Trzymajcie się Bracia i Siostry zza wschodniej granicy. Jesteśmy z Wami - napisała przygnębiona.

Na ostry komentarz zdecydowała się z kolei Edyta Pazura, która opublikowała zdjęcie prezydenta Władimira Putina, okraszając je wymownym podpisem: "Przyjrzyjcie się uważnie. Tak wygląda kolejna porażka w historii ludzkości...".

 

- (...) Z wielkim niepokojem obserwuję to, co dzieje się u naszych sąsiadów i mam nadzieję, że wszystkie państwa europejskie staną na wysokości zadania, ponad podziałami i zaangażują się w realną pomoc Ukrainie. A co my możemy zrobić? Przede wszystkim dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek szanujmy i wspierajmy ukraińskich imigrantów w naszym kraju. Dajmy im poczucie domu i tego, że są tu mile widziani - napisała z kolei Martyna Wojciechowska, apelując o wsparcie dla imigrantów.

Głosy wsparcia dla naszych sąsiadów wyraziły też m.in. Barbara Kurdej-Szatan, Paulina Krupińska, Karolina Korwin-Piotrowska, Agnieszka Woźniak-Starak czy Agnieszka Włodarczyk.

 
Więcej o: