Przejście graniczne w Medyce. Poruszające zdjęcia uciekających ludzi. Płacz, smutek i strach

24 lutego 2022 roku przejdzie do historii, jako dzień, w którym Rosja wkroczyła na teren Ukrainy. Wiele osób postanowiło uciekać. Na granicy Polski z Ukrainą w miejscowości Medyka widać coraz więcej uchodźców. Te zdjęcia mówią więcej niż tysiąc słów.

Więcej o sytuacji w Ukrainie przeczytacie na Gazeta.pl

Ukraina wprowadziła stan wojenny. Coraz więcej obywateli chwyciło za broń. Sytuacja wciąż jest napięta i zmienia się z minuty na minutę. Pewne natomiast jest, że naród ukraiński się nie podda i będzie walczyć z Rosją i Władimirem Putinem. Z social mediów dowiadujemy się, że sporo Ukraińców wraca z Polski do swojego kraju, by walczyć o niepodległość Ukrainy. Wiele osób się boi tego, co przyniesie kolejny dzień i podejmuje prawdopodobnie jedną z najtrudniejszych decyzji w życiu o opuszczeniu swojego kraju. W Polsce na granicy w miejscowości Medyka pojawiło się tysiące uchodźców, którzy chcą znaleźć tutaj schronienie.

Zobacz wideo

Tysiące osób z całej Polski pojawiło się na granicy w Medyce 

Na granicy w Medyce (woj. podkarpackie) widać mnóstwo samochodów z polskimi rejestracjami. Ludzie przyjechali po swoje rodziny, znajomych, a czasem nieznajomych, by im pomóc przedostać się w bezpieczne miejsce. Z informacji, które przekazał dziennikarz TVN24, Marcin Kwaśny dowiadujemy się, że w pierwszej kolejności przepuszczane są kobiety z dziećmi. Kolejki sięgają kilku godzin oczekiwania. 

Manifestacja przed ambasadą Rosji w Warszawie Jak możesz wesprzeć Ukraińców? Ważny wpis. "Rosja rozpoczęła wojnę, nie konflikt"

Na miejscu są również wolontariusze, którzy przybyłym uchodźcom podają ciepłą herbatę, kawę i coś do zjedzenia. Niektóre z osób wsiadają do autobusu i są przewożone do punktu recepcyjnego, który usytuowany jest w pobliskiej hali sportowej

Zdecydowana większość tych osób po otrzymaniu takiej pomocy np. jak ciepły posiłek same ruszy w dalszą, zaplanowaną podróż m.in. do znajomych w Polsce. Są też osoby, które zostały przewiezione przez autobusy do miejsc tymczasowych, które zostały zorganizowane w innych województwach.

– mówi Rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego Michał Mielniczuk w rozmowie z PAP.

Zobaczcie przejmujące zdjęcia, które zostały wykonane na granicy Polski z Ukrainą w miejscowości Medyka.

Na Gazeta.pl prowadzona jest relacja Live, z której dowiecie się o sytuacji w Ukrainie.

Ukrainki z Polski mówią o sytuacji swoich bliskich. 'Cały czas słychać strzały' Ukrainki w Polsce drżą o swoich bliskich. "Cały czas słychać strzały"

Więcej o: