Wsyp do zlewu pół szklanki sody i przykryj odpływ ścierką. Nie pożałujesz efektu

Co się stanie, jeśli do zlewu wsypiesz pół szklanki sody oczyszczonej, zalejesz octem i przykryjesz ścierczką? Okazuje się, że ten banalnie prosty sposób, może uwolnić od uciążliwego domowego problemu, z którym co jakiś czas boryka się większość z nas. Dzięki niemu można sporo zaoszczędzić.

Więcej domowych trików znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Te rzeczy znajdziesz w swojej łazience. Mogą mieć zupełnie inne zastosowanie

Zbyt wolno spływająca woda w zlewie lub wannie i nieprzyjemny zapach wydobywający się z odpływu to problem, który z pewnością pojawia się w wielu domach zarówno w kuchni, jak i łazience. Pamiętajmy jednak, że odpływy i rury nie zapychają się od tak. Na taki stan bardzo często sami pracujemy, odkładając na później ich czyszczenia przez wiele tygodni. W ten sposób pozwalamy, by nagromadziły się w nich resztki jedzenia, osady z kosmetyków oraz włosy. Najlepszym rozwiązaniem jest regularne czyszczenie odpływów. Jeśli tylko zauważysz, że woda zaczyna wolniej spływać, działaj szybko. Nie potrzebujesz do tego sklepowych detergentów. Z pomocą przyjdą domowe metody, dzięki którym w łatwy i ekologiczny sposób zaoszczędzisz na hydrauliku.

Domowy sposób na udrożnienie odpływu. Wsyp do zlewu sodę oczyszczoną i ciesz się efektem

TikTok jest aktualnie jednym z najpopularniejszych portali społecznościowych na świecie. Użytkowniczki oraz użytkownicy dzielą się tam dynamicznie zmontowanymi filmikami, które poruszają przeróżne tematy. Znajdziemy tam m.in. wiele układów tanecznych, trendów makijażowych czy domowych trików. Jedna z tiktokerek podzieliła się ostatnio na swoim profilu sposobem na wolno spływającą wodę w zlewie. 

Wystarczy wlać do odpływu łyżeczkę płynu do naczyń, wsypać pół szklanki sody oczyszczonej i zalać dwoma szklankami octu. Następnie przykryć odpływ ściereczką i odczekać około 10 minut. Na koniec spłukać wszystko gorącą wodą i gotowe. Po takim zabiegu, resztki zalegające w rurach zostaną usunięte. 

Więcej o: