Banalny sposób na piękne paznokcie. Ten produkt kosztuje 6 zł i jest wyjątkowo skuteczny w działaniu

Ten produkt posiada wiele zastosowań. Możemy go użyć, jeżeli posiadamy różnego rodzaju infekcje, grzybicę, opryszczkę czy trądzik. Jest niezwykle skuteczny podczas walki z różnymi chorobami, a ryzyko wystąpienia skutków ubocznych minimalne. Czy olejek herbaciany może być naturalnym ratunkiem?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Olejek z drzewa herbacianego często wykorzystywany jest jako produkt antyseptyczny. Posiada on wiele właściwości, jedną z nich jest skuteczna walka z bakteriami. Oprócz tego przynosi niezwykłe ukojenie i dopełnia wiele kuracji leczniczych. Jak działa, gdy zostanie zastosowany na paznokcie? Wyjaśniamy.

Zobacz wideo Pielęgnacja skóry zimą. Gdy jest zimno, sprawdzą się oleje

Anna Dereszowska Anna Dereszowska w fryzurze niczym "Hermiona Granger"

Jak działa olejek herbaciany nałożony na paznokcie?

Pielęgnacja paznokci z użyciem olejku herbacianego może być o wiele łatwiejsza. Oprócz efektów wizualnych produkt doskonale pomoże w uporaniu się z grzybicą. Wtedy właśnie najlepiej zastosować olejek, gdyż jest on niezwykle skuteczny w walce z chorobami grzybiczymi stóp i paznokci. Olejek prowadzi do całkowitego wyleczenia lub zmniejszenia objawów.

Jak stosować olejek herbaciany na paznokcie i jak się do tego przygotować?

Potrzebne będą:

  • łyżka olejku z drzewa herbacianego,
  • wacik.

Przed nałożeniem olejku herbacianego paznokcie trzeba przygotować. Należy pozbyć się martwych fragmentów paznokci i usunąć wszelkie nałożone wcześniej produkty. Najlepiej użyć w tym celu wody z mydłem, która dodatkowo usunie niepotrzebny brud i pył.

Ten produkty kosztuje tylko 2 zł, a działają jak kwas hialuronowy na twarz za 800 zł. Efekt jak z salonu Kosztuje tylko 2 zł, a działa jak kwas hialuronowy za 800 zł

Jak aplikować olejek herbaciany na paznokcie?

  • Należy oczyścić i dokładnie osuszyć skórę dotkniętą zmianą chorobową,
  • Następnie przy pomocy wacika nasączonego olejkiem przemywamy miejsca zmienione przez grzybicę,
  • Powtarzamy czynność ok. 3 razy w ciągu dnia przez minimum dwa miesiące.

Olejek z drzewa herbacianego na paznokcie stosuje się również przy onycholizie. Jest to odwarstwianie się płytki paznokcia od skóry pod nim. Należy go wtedy wcierać w paznokieć kilka razy dziennie.

Warto pamiętać, że jest to alternatywa i pomoc w leczeniu wielu chorób. Olejek z drzewa herbacianego nie może być stosowany zamiast leków. Przed zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: