Banalny sposób na piękne paznokcie. Ten produkt kosztuje 6 zł i jest wyjątkowo skuteczny w działaniu

Ten produkt posiada wiele zastosowań. Możemy go użyć, jeżeli posiadamy różnego rodzaju infekcje, grzybicę, opryszczkę czy trądzik. Jest niezwykle skuteczny podczas walki z różnymi chorobami, a ryzyko wystąpienia skutków ubocznych minimalne. Czy olejek herbaciany może być naturalnym ratunkiem?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Olejek z drzewa herbacianego często wykorzystywany jest jako produkt antyseptyczny. Posiada on wiele właściwości, jedną z nich jest skuteczna walka z bakteriami. Oprócz tego przynosi niezwykłe ukojenie i dopełnia wiele kuracji leczniczych. Jak działa, gdy zostanie zastosowany na paznokcie? Wyjaśniamy.

Zobacz wideo Pielęgnacja skóry zimą. Gdy jest zimno, sprawdzą się oleje

Jak działa olejek herbaciany nałożony na paznokcie?

Pielęgnacja paznokci z użyciem olejku herbacianego może być o wiele łatwiejsza. Oprócz efektów wizualnych produkt doskonale pomoże w uporaniu się z grzybicą. Wtedy właśnie najlepiej zastosować olejek, gdyż jest on niezwykle skuteczny w walce z chorobami grzybiczymi stóp i paznokci. Olejek prowadzi do całkowitego wyleczenia lub zmniejszenia objawów.

Jak stosować olejek herbaciany na paznokcie i jak się do tego przygotować?

Potrzebne będą:

  • łyżka olejku z drzewa herbacianego,
  • wacik.

Przed nałożeniem olejku herbacianego paznokcie trzeba przygotować. Należy pozbyć się martwych fragmentów paznokci i usunąć wszelkie nałożone wcześniej produkty. Najlepiej użyć w tym celu wody z mydłem, która dodatkowo usunie niepotrzebny brud i pył.

Jak aplikować olejek herbaciany na paznokcie?

  • Należy oczyścić i dokładnie osuszyć skórę dotkniętą zmianą chorobową,
  • Następnie przy pomocy wacika nasączonego olejkiem przemywamy miejsca zmienione przez grzybicę,
  • Powtarzamy czynność ok. 3 razy w ciągu dnia przez minimum dwa miesiące.

Olejek z drzewa herbacianego na paznokcie stosuje się również przy onycholizie. Jest to odwarstwianie się płytki paznokcia od skóry pod nim. Należy go wtedy wcierać w paznokieć kilka razy dziennie.

Warto pamiętać, że jest to alternatywa i pomoc w leczeniu wielu chorób. Olejek z drzewa herbacianego nie może być stosowany zamiast leków. Przed zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: