Ukraińskie kobiety chwyciły za broń. Te zdjęcia i filmiki pokazują ich heroizm

Wojna w Ukrainie trwa. Wielu mężczyzn wraca do swojego kraju, by go bronić za wszelką cenę. Również kobiety wykazują się coraz większym heroizmem i chwytają za broń. Nagrania i zdjęcia opublikowane za pośrednictwem profilu "The New York Times" na Instagramie chwytają za serce.

Więcej informacji o obecnie trwającej wojnie w Ukrainie przeczytacie na Gazeta.pl

W sieci można znaleźć coraz więcej zdjęć czy nagrań z broniącej się Ukrainy. Na Instagramie "The New York Times" zostały opublikowane zdjęcia, na których widzimy kobiety siedzące obok siebie i trzymające broń. 

Julia, nauczycielka i wolontariuszka płacze, czekając w sobotę na rozmieszczenie do walki z wojskami rosyjskimi wokół Kijowa. Ukraińscy cywile podjęli broń i przyłączyli się do bitwy o utrzymanie kontroli nad stolicą.

- czytamy w podpisie zdjęcia. 

Ukraińskie kobiety chwyciły za brońUkraińskie kobiety chwyciły za broń fot. www.instagram.com/nytimes/

Nie da się ukryć, że obrazek ten jest niezwykle przejmujący. 

Zobacz wideo

Dziennikarka zapytała nauczycielkę, czy wie jak używać broni 

Chwilę później "The New York Times" opublikował nagranie, na którym słyszmy rozmowę dziennikarki z nauczycielką. Kobieta zapytana o to jak się czuje, odpowiedziała, że chce po prostu żyć w swoim kraju, to wszystko. Dziennikarka odpowiedziała jej: 

Walczysz o to, jesteś bardzo dzielna.

Była jedną z największych krytyczek Putina. Zabito ją w dniu jego urodzin Była jedną z największych krytyczek Putina. Zabito ją w dniu jego urodzin

Reporterka pyta również zapłakaną Julię o to, czy wie jak używać broni. Widzimy, że każda z kobiet ma przy swoim boku karabin. 

Nie, może trochę. Zaczęliśmy uczyć się dwa dni temu. To straszne.

Na pytanie, czy się boi, odpowiedziała, że oczywiście, że tak. Na nagraniu widać, że kobieta nie może powstrzymać się od płaczu, a sytuacji dla wszystkich wydaje się być niezwykle trudna i przejmująca. 

Ukraina się broni 

Z informacji, które czytamy w sieci, dowiadujemy się, że cywilny ruch oporu otrzymał instrukcje jak powstrzymać Rosjan, ale również, że przede wszystkim powinni oni zadbać o swoje bezpieczeństwo. Ukraińcy bronią się na każdym kroku i odpierają ataki w Charkowie i Kijowie. 

W sieci jest również coraz więcej nagrań, na których widać jak ludność cywilna staje przed czołgami bez broni, próbując powstrzymać najazd wojsk rosyjskich. 

Jak pomóc Ukrainie - pomoc prawna 

Jak pomóc Ukrainie - pomoc rzeczowa i finansowa 

Pomoc dla Przyjaciół z Ukrainy

Witalij Kliczko Ukraińskie gwiazdy relacjonują wojnę w Ukrainie. "Obudziły nas odgłosy wybuchów i krzyków najbliższych"

Więcej o: