"BlaBlaCar" udostępnił opcję przewozu uchodźców za darmo spod granicy

Coraz więcej firm i platform włącza się w pomoc dl uciekających uchodźców z Ukrainy. Wiele osób oferuje darmowe przejazdy w jakikolwiek zakątek Polski spod wschodniej granicy. Do tego grona dołączyła również znana platforma "BlaBlaCar", która stworzyła specjalną opcję w swojej aplikacji.

Więcej o obecnej sytuacji w Ukrainie przeczytacie na Gazeta.pl

Wiele osób prywatnych oferuje uciekającym przed wojną Ukraińcom pomoc w przemieszczeniu się w dowolne miejsce w Polsce. Prawie wszyscy robią to zupełnie za darmo. Nie powinien jednak dziwić fakt, że część osób boi się wsiąść do samochodu z zupełnie obcymi dla nich ludźmi. Platforma przewozowa "BlalaCar" postanowiła udostępnić usługę, która ma pomóc poczuć się uchodźcom trochę bezpieczniej w tej sytuacji. 

Zobacz wideo

Możesz ogłosić się na "BlaBlaCar" jako wolontariusz 

Sytuacja za wschodnią granicą skłoniła setki tysięcy osób do ucieczki z własnego kraju. Niektórzy, którzy przekroczą już granicę, mają zapewniony dalszy transport, inni szukają go w Polsce. 

Platforma przewozowa "BlaBlaCar" jest bardzo popularną opcją podróżowania w naszym kraju. Kierowcy mogą się na nie niej ogłaszać ze swoimi ofertami przejazdów z punktu A do punktu B. Teraz "BlaBlaCar" chcąc zapewnić większe poczucie bezpieczeństwa, udostępnia opcję przewożenia uchodźców zupełnie za darmo. Warto podkreślić, że w aplikacji znajdują się informacje o kierowcach, dzięki którym znacznie łatwej zweryfikować z kim będziemy podróżować. 

[...] wiemy, jak wielu z Was oferuje od czwartku darmowy transport, by nieść pomoc naszym Przyjaciołom zza wschodniej granicy – napawa nas to dumą! Piszecie, że istnieje problem, aby o Waszej ofercie dowiedziały się osoby przekraczające polską granicę. BlaBlaCar może i chce w tym pomóc!

- czytamy we wpisie na Facebooku.

Okazuje się, że technicznie przejazd musi być zarejestrowany na kwotę 1 zł, bo na ten moment nie da się tego inaczej rozwiązać, ale "BlaBlaCar" znalazł inny sposób na to, by poinformować uchodźców o darmowych przejazdach. 

Publikujcie więc Wasze oferty przejazdów na BlaBlaCar po 1 zł, dodając w opisie przejazdu po ukraińsku "???????????? ?????? ??? ???????? ????????? (darmowy przejazd dla Ukraińców)". Ponadto, możecie edytować swój profil, dodając obok imienia "????????", czyli wolontariusz. Dzięki temu osoby potrzebujące pomocy łatwiej Was znajdą.

- dodają. 

"Nie czekajcie na rezerwacje na wiele godzin przed planowanym przejazdem" 

Na Facebooku pojawiła się również sugestia, by nie czekać na rezerwację na wiele godzin przed planowanym przyjazdem, bo wiele osób często na granicy spędza kilkadziesiąt godzin, a przejazdów szukają "last minute", wtedy po prostu dobrze być w pobliżu. 

Z racji długich kolejek na przejściach granicznych, warto być w ich pobliżu i czekać na rezerwację last-minute od osób, które właśnie ją przekroczą. Publikować możecie nawet w ostatniej chwili, spod granicy.

Cały post "BlaBlaCar" przeczytacie poniżej. 

Więcej o: