Firmy Ewy Chodakowskiej włączają się w pomoc dla Ukrainy. "To jest nasze nowe wyzwanie"

Ludzie w Polsce zjednoczyli się i chcą pomagać osobom uciekającym z Ukrainy, a także tym którzy zostali na terenie swojego kraju, by walczyć o wolność. W pomoc zaangażowała się również Ewa Chodakowska wspólnie ze swoimi firmami.

Więcej o obecnej sytuacji w Ukrainie przeczytacie na Gazeta.pl

Setki tysięcy, jak nie miliony Polaków zaangażowało się w pomoc dla uchodźców i ludzi walczących o Ukrainę. Trwają zbiórki pieniędzy, żywności, leków i wszystkich innych najpotrzebniejszych rzeczy. Niedawno informowaliśmy o tym, że platforma przewozowa "BlaBlaCar" udostępnia darmowe przejazdy dla wszystkich przekraczających wschodnią granicę. Również osoby publiczne starają się, jak tylko mogą angażować w pomoc. Ewa Chodakowska w obszernym wpisie na Instagramie poinformowała fanów o swoich działaniach. 

Zobacz wideo

"Polacy wspaniale zdają sprawdzian z człowieczeństwa"

Ewa Chodakowska we wpisie na Instagramie podkreśliła, jak świetną robotę robią Polacy i, że wspaniale zdają sprawdzian z człowieczeństwa. Trenerka przyznała również, że przez chwilę nie było jej w social mediach, bo nie mogła dość do siebie, myśleć racjonalnie i przestać płakać. 

Aż w końcu zrozumiałam, ze nie powinnam się skupiać na swoich emocjach, złości, smutku, strachu, płaczu, bo tym nikomu nie pomogę. Tutaj trzeba całą swoją uwagę i energię przeznaczyć na pomoc ludziom, którzy nas potrzebują. 

- napisała na Instagramie.

Z dalszej części posta dowiadujemy się jakie działania podjęła Ewa Chodakowska i jej firmy. 

Trenerka wspólnie z "BeRaw", a także firmą, z która współpracuje "Purella Superfoods" wspiera fundację "Dobra Fabryka". Osoby związane z fundacją znajdują się obecnie na przejściu granicznym Korczowa-Krakowiec. Wcześniej wspomniane firmy przekażą tam tysiące batonów, musów dla dzieci, czy płatków musli. 

Jak informuje Ewa Chodakowsk prezes "Be Raw" i "Purella" jedzie na przejście graniczne do Medyki, skąd zabiera kobietę z dziećmi, której zapewniają bezpieczne miejsce w Warszawie. 

Odpowiadamy też na kilka prywatnych zbiorek i przekazujemy w przyszłym tygodniu tysiące batonów, które mają trafić na Ukrainę, razem ze zbieranymi przez te prywatne osoby lekami, ubraniami, potrzebnymi rzeczami.

- dodaje Ewa Chodakowska. 

Jak wiadomo, potrzeb jest naprawdę wiele i to nie tylko produkty spożywcze, ale również kosmetyki są wysoko na liście. Marka "beBio" wysłała tysiące swoich produktów do Lwowa. Z kolei catering "beDiet" przygotował transport 20 tys. ciepłych posiłków. Trenerka zapewnia również zakwaterowanie pięciu osobom z rodzin jej pracowników. 

Pomagamy! Na dzień dzisiejszy to jest nasze nowe i najważniejsze wyzwanie.

- podsumowuje swój post Ewa Chodakowska.

Więcej o: