Atak Rosji na Ukrainę. Była Miss dołączyła do Sił Zbrojnych Ukrainy? Zamieściła zdjęcie z bronią

Trwa piąty dzień inwazji Rosji na Ukrainę. Do kraju wraca wielu mężczyzn gotowych zasilić szeregi ukraińskiego wojska, a swoją gotowość do walki wyrażają także kobiety. Jak donoszą zagraniczne media, do wojska miała dołączyć m.in. była Miss Ukrainy, Anastazja Lenna.

Więcej informacji o obecnie trwającej wojnie w Ukrainie przeczytacie na Gazeta.pl

Jak donoszą zagraniczne media, była Miss Ukrainy Anastazja Lenna, miała wstąpić do ukraińskiego wojska, by walczyć z rosyjskim najeźdźcą. Kobieta przez lata pracowała, jako modelka, a w 2015 roku reprezentowała kraj w konkursie Miss Grand International. Po ataku Rosji aktywnie zaangażowała się z kolei w pomoc rodakom, zasilając szeregi rezerw tamtejszych sił zbrojnych. 

Zobacz wideo

Była Miss Ukrainy wstąpiła do wojska

Lenna już na dwa dni przed rosyjską inwazją udostępniła na Instagramie zdjęcia, do których zapozowała z bronią w ręku, opatrując je wymownymi hashtagami: #standwithukraine (stoję po stronie Ukrainy) i #handsoffukraine (ręce precz od Ukrainy).

Kobieta wykorzystuje swoją popularność do relacjonowania aktualnych wydarzeń z kraju, zachęcając przy tym do pomocy ukraińskim wojskom. W jednym z InstaStories Lenna zamieściła zdjęcie żołnierzy u boku prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, nazywając go "prawdziwym i silnym przywódcą". Na innym z kolei mogliśmy zobaczyć ją podczas treningu strzeleckiego. - Najeźdźcy zginą na ukraińskich ziemiach. Poczekaj i zobacz! Proszę, udostępniajcie więcej informacji na temat tej sytuacji. Wspierajcie Ukrainę! Zatrzymajcie rosyjską agresję! Możecie nam pomóc (...) - napisała pod wideo ze strzelnicy. Nie ma jednak potwierdzonej informacji, co do tego, czy modelka brała już czynny udział w toczących się walkach. 

Z wykształcenia Anastazja Lenna jest specjalistką ds. marketingu i zarządzania.

 

Atak Rosji na Ukrainę rozpoczął się 24 lutego o 4 nad ranem czasu polskiego. W pierwszych godzinach inwazji przeprowadzono ostrzał rakietowy wokół m.in. Kijowa, Odessy i Charkowa, lotnisk i baz wojskowych. Jak podało MSW Ukrainy, śmierć poniosło do tej pory 352 cywilów, w tym 14 dzieci, a do Polski trafiło już kilkaset tysięcy uchodźców.

Jak pomóc Ukrainie - pomoc prawna

Jak pomóc Ukrainie - pomoc rzeczowa i finansowa

Pomoc dla Przyjaciół z Ukrainy

Więcej o: