Jak pozbyć się żółtych plam z deski sedesowej? Ten sposób jest ekologiczny i na pewno cię zaskoczy

Twoja deska sedesowa nie jest tak czysta jak byś chciała a masz ją od niedawna i nie chcesz jej wymieniać na nową? Nie martw się, istnieją ekologiczne i łatwe sposoby na pozbycie się z niej żółtych i nieestetycznych plam. Na dodatek sposoby te są bardzo tanie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Musisz wiedzieć, że w środku twojej toalety, jak i na zewnętrznych jej powierzchniach panują idealne warunki do rozwoju drobnoustrojów i bakterii. Jeżeli pamiętamy o jej regularny, czyszczeniu zmniejszamy ryzyko ich namnażania, co przekłada się na nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Jeżeli na twojej desce lub wewnątrz twojej toalety powstały już żółte plamy, które ciężko odmyć mamy dziś dla ciebie kilka łatwych i tanich sposobów na pozbycie się tego problemu.

Zobacz wideo Jak udrażniać rury? Domowe sposoby

Ekologiczne i szybkie czyszczenie muszli sedesowej i deski. Oto jeden ze sposobów

Częste mycie naszych toalet mocnymi chemicznymi środkami może niszczyć ich powierzchnię, ale także nam szkodzić. Jeżeli chcemy tego uniknąć, możemy przygotować  środek do usuwania zanieczyszczeń z naturalnych produktów. Wystarczy, że połącz wodę destylowaną z sodą oczyszczoną i mydłem kauczukowym. Takim środkiem bardzo dobrze wyczyścimy wnętrze muszli oraz wewnętrzną stroną deski sedesowej. Jak go użyć? Nanosimy go na powierzchnię, którą chcemy umyć, czekamy ok. 15 minut i wycieramy szmatką deskę, a szczotką wnętrze muszli.

Jak pozbyć się żółtych plam z deski sedesowej? Jest na to łatwy i ekologiczny sposób

Niestety kiedy na naszej desce sedesowej pojawią się żółte plamy, są one często trudne do usunięcia. Dużo łatwiej się ich pozbyć z deski ceramicznej, niż plastikowej jednak w ich usunięciu pomóc może nam grejpfrut i sól. Wystarczy, że pokroimy owoc na pół i zanurzamy w soli, po czym przecieramy nim deskę sedesową. W ten sposób powinieneś pozbyć się plam i innych zabrudzeń a w powietrzu unosić będzie się przyjemny zapach.

Żółty nalot wewnątrz muszli klozetowej: jak się go pozbyć? Możesz wykorzystać to co masz w kuchni

Jednym z domowych i skutecznych sposobów na zacieki kamienia pojawiające się na naszej toalecie jest rozpuszczenie sody i kwasku cytrynowego w wodzie. Aby wyczyścić w ten sposób toaletę  do wody w muszli klozetowej wsyp 1/3 szklanki sody oczyszczonej i 1/4 szklanki kwasku cytrynowego. Teraz:

  • wymieszaj roztwór, aż powstanie piana wystająca ponad poziom wody
  • pozostaw na 30 minut, następnie wyczyść toaletę szczotką

Twoja toaleta powinna potem lśnić. Aby jednak utrzymać ten efekt, ważna jest regularność czyszczenia toalety.

Więcej o: