Jak szybko pozbyć się sierści z kanapy, dywanu i ubrań? Jest to prostsze niż myślisz

Zwierzęta to cudowne stworzenia. Do domu wnoszą niezwykle dużo miłości i radości. Ich posiadanie to również obowiązki, których może być więcej w codziennym życiu. Jednym z najczęściej spotkanych problemów związanych z naszymi pupilami jest spora ilość sierści w domu. Jak poradzić sobie z usuwaniem jej z ubrań, dywanu czy kanapy?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Z estetycznego punktu widzenia wszechobecne w domu kłaczki to niechciany efekt posiadania pupila. Ważniejszą kwestią jest to, jeżeli osoba mieszkająca z czworonogiem ma alergię. Stały kontakt z alergenem może przyczynić się do pojawiania się takich dolegliwości jak: katar, kaszel, uczucie swędzenia czy obrzęki. Jak poradzić sobie w skuteczny sposób i usunąć sierść z ubrań, kanapy i dywanu. Podpowiadamy.

Zobacz wideo Czyścimy zlew i rury domowym (i skutecznym) sposobem

Edyta Herbuś "Genialna" marynarka Edyty Herbuś zachwyciła jej fanów

Jak pozbyć się sierści psa z kanapy?

Dobrym rozwiązaniem w czyszczeniu kanapy z sierści będzie użycie gumowej rękawicy i wody. Wystarczy delikatnie zwilżyć rękawicę wodą, tak by była lekko wilgotna. Następnie przecieramy zdecydowanymi ruchami tkaninę. Zebrane kłaczki znajdą się na rękawicach od razu. Czynność powtarzać, aż do uzyskania pożądanych efektów. Innym rozwiązaniem będzie użycie suchej gąbki lub gumowej szczotki.

Wydaj 15 zł i pożegnaj się z uciążliwym myciem kabiny prysznicowej. Ten sposób jest szybki i skuteczny Wydaj 15 zł i pożegnaj się z uciążliwym myciem prysznica

Jak pozbyć się sierści psa z dywanu?

Wszechobecna sierść szczególnie osadza się na dywanach, dlatego ważne jest ich regularne czyszczenie. Podobnie jak w przypadku kanapy sprawdzi się tutaj użycie wody. Wystarczy, że ściereczkę delikatnie namoczymy wodą i przetrzemy dywan. Czynność należy wykonać kilka razy. Szybszym sposobem na pozbycie się sierści z tkaniny będzie zastosowanie gumowej miotły. Różnica w takim modelu polega na tym, że zamiast zakończenia z włosia są gumowe słupki. Po użyciu wystarczy opłukać wodą. 

Wsyp do zlewu pół szklanki sody i przykryj odpływ ścierką. Nie pożałujesz efektu (zdjęcie ilustracyjne) Wsyp do zlewu pół szklanki sody i przykryj odpływ ścierką. Nie pożałujesz efektu

Jak pozbyć się sierści psa z ubrań?

Najprostszym rozwiązaniem, żeby pozbyć się sierści z ubrań będzie zrobienie prania z użyciem płynu antystatycznego. Produkt ten przyczyni się do zneutralizowania ładunku elektrycznego, a sierść łatwiej odczepi się od ubrań. Płyn zapobiega elektryzowaniu się odzieży. Można również użyć rolek do czyszczenia, lecz efekty mogą nie być spektakularne. 

Więcej o: