Domowe sposoby na opadające powieki. Te metody nic nie kosztują, a lata odejmują

Oczy mogą dla niektórych stanowić największy atut. Z wiekiem skóra wokół nich staje się mniej jędrna, powieki zaczynają opadać i spojrzenie robi się mniej wyraziste. Jak zapobiec pierwszym oznakom starzenia oraz jak poprawić wygląd naszej skóry w okolicy oczu? Jeśli zastosujesz te dwa sposoby na raz efekt może zaskoczyć.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Opadające powieki to pierwsze oznaki naturalnego procesu starzenia się skóry. Najczęściej dotyka to osób około czterdziestego roku życia. Często jednak jest to związane z uwarunkowaniami genetycznymi, więc problem ten nie ma określonych ram wiekowych. Jak radzić sobie z tym problemem? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Idealna cera bez podkładu? Tak wyrównasz kolor cery

Dlaczego powieka oka zaczyna opadać? Poznaj przyczyny

Wraz z biegiem czasu nasza skóra ma coraz mniej kolagenu, który jest odpowiedzialny za napięcie i jędrność skóry. Powieki stają się wiotkie, mięśnie słabną i zaczynają pojawiać się zmarszczki. Uwarunkowania genetyczne mają duży wpływ na to, czy skóra zacznie się starzeć szybciej czy później. Dużo również zależy od prawidłowej pielęgnacji skóry twarzy. Im wcześniej zaczniemy stosować odpowiednie kroki pielęgnacyjne, tym później problem opadającej powieki nas dotknie. Oprócz tego ekspozycja na słońce oraz dieta również wpływają na rozwój zmarszczek w okolicy oczu. 

Ćwiczenia na opadające powieki — regularność przede wszystkim

Chcąc przeciwdziałać naturalnym procesom starzenia się skóry wokół oczu, warto regularnie wykonywać ćwiczenia tych okolic. Nabierając nawyku codziennego masażu twarzy przyczynimy się do ujędrnienia skóry. Podczas codziennego nakładania kremu na twarz warto przy okazji wykonać jedno z ćwiczeń. 

 • Jedno ze specjalnych ćwiczeń polega na szerokim otwieraniu oczu przez kilkanaście sekund przy jednoczesnym unikaniu marszczenia czoła. Powtarzać czynność kilkanaście razy, regularnie i konsekwentnie. 
 • Drugie ćwiczenie na opadające powieki polega na naciągnięciu skóry tuż nad zewnętrznym kącikiem oka. Sposób ten wykonujemy kilkanaście razy i gdy oczy wyglądają jak skośne — przytrzymujemy skórę odliczając do 6.

Domowe sposoby na opadające powieki — maseczka na powieki, ogórki, rumianek

 • Naturalnym sposobem na opadające powieki jest stosowanie maseczki na powieki z białek kurzych jaj. Ta domowa metoda pielęgnacyjna jest popularna już od wielu lat. Jak?
 1. Nałóż produkt na waciki i aplikuj na zamkniętą powiekę.
 2. Czekaj, aż białko wyschnie i pozostań z nim jeszcze 10 minut.
 3. Następnie umyj powieki. Ten sposób możesz wykonywać bez ograniczeń.
 • W przypadku opadających powiek sprawdzić się mogą ogórki. Jak je zastosować?
 1. Świeże plastry ogórków nałóż na opadające powieki. 
 2. Pozostaw na około 20 minut.
 • Rumianek wykazuje właściwości przeciwzapalne i znajdzie zastosowanie w postaci saszetek z herbatą jako sposób na opadające powieki. Jak stosować?
 1. Włóż saszetki z herbatą rumiankową do lodówki i poczekaj do ich wychłodzenia.
 2. Saszetki pozostaw na powiekach na około 20 minut. 
 3. Metodę stosuj regularnie, aż do uzyskania pożądanych efektów.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: