Zaczynasz dzień od kawy? To błąd. Zastąp ją tym napojem, który działa na wygląd i zdrowie

Bez porannej kawy wiele osób nie wychodzi z domu. Zdarza się, że ten napój nawet zastępuje śniadanie. Okazuje się, że picie kawy rano to wielki błąd! Można zastąpić ją innym napojem, który jest zdrowy i bardzo tani. Wpływa na zdrowie i wygląd. Efekty mogą zaskoczyć.

Kawa to ulubiony napój wielu osób. Niezależnie od tego czy preferujemy latte, espresso, czy flatwhite - kawa na początku dnia może nie być dobrym pomysłem. Jeśli pijemy ją na czczo możemy sobie zaszkodzić. Warto zastąpić ją pewnym z pozoru banalnym napojem. Poprawia zdrowie i wygląd.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Te produkty kroisz codziennie. Dzięki naszym trikom ułatwisz sobie życie

Plusy i minusy picia kawy rano. Godzina ma tutaj ogromne znaczenie

Wiele osób wierzy w to, że kawa rano odchudza. Poniekąd może to być prawda, ale wszystko zależy od organizmu. Jeśli pijemy ją na czczo, lub do śniadania - znacząco uwrażliwia tkanki na insulinę, co prowadzi do pojawienia się procesu lipolizy, a więc uwalniania kwasów tłuszczowych z adipocytów, czyli komórek gromadzących tłuszcz w ludzkim ciele. Szybsze spalanie i mniejszy apetyt nie są zawsze pozytywne. Nie każdy chce się odchudzać, a zmniejszony apetyt może prowadzić do zaburzeń w organizmie, spowodowanych nieregularnymi posiłkami. Kawa na czczo ogranicza również wchłanialność składników odżywczych, w tym bardzo istotnych dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu, np. witamin z grupy B, witaminy D czy wartościowych minerałów, w tym żelaza oraz wapnia. Można natomiast pić ją w ciągu dnia, kiedy żołądek otrzymał już nieco pożywienia. Np. do drugiego śniadania.

Meghan MarkleMeghan Markle miała na sobie majątek! Wyglądała zachwycająco

Jeśli nie kawa, to co? Woda to najlepszy wybór. Nie chodzi jednak o wodę z butelki

Woda jest zdrowa i dorosły człowiek powinien dziennie pić minimum dwa litry tego napoju. Jeśli jednak sięgamy po ten napój rano, a zwłaszcza na czczo, powinniśmy decydować się na wodę przegotowaną. Plusy picia przegotowanej wody rano to m.in.:

  • stymulowanie trawienia,
  • pobudzanie do pracy układu moczowego i żółciowego,
  • walka z otyłością,
  • eliminowanie wzdęć i zaparć,
  • zapobieganie zapaleniu jelita grubego, anemii,
  • ochrona przed powstawaniem hemoroidów,
  • zapobieganie zapaleniu płuc.

Picie przegotowanej wody wygładza również skórę i spowalnia oznaki starzenia. 

krótkie fryzury damskie 2022Te krótkie fryzury damskie 2022 podkreślają kości policzkowe

Przegotowana woda rano, ale z dodatkami. Wpływają na urodę i zdrowie

Jeśli picie przegotowanej wody sprawia ci trudność, zdecyduj się na wodę z dodatkami. Jeśli np. wybierzesz wodę z kilkoma plasterkami ogórka, zawarte w nim składniki ułatwią usuwanie toksyn i nadmiaru wody z organizmu, co przyczynia się do szybszej utraty wagi. Ogórki zmniejszają też apetyt, dają uczucie sytości i gaszą pragnienie. Przeciwdziałają również odwodnieniu. Dodając do przegotowanej wody ćwiartki cytryny nawadnia się organizm, ponieważ woda z cytryną zawiera znacznie więcej elektrolitów niż sama woda. Woda z cytryną wspomaga też procesy trawienne. Przyczynia się m.in. do szybszego usuwania toksyn z organizmu i ich lepszego rozcieńczenia. Ciekawym pomysłem jest też dodanie do przegotowanej wody - imbiru. Regularne stosowanie wody z imbirem wpływa na uzyskanie płaskiego brzucha i redukcję tkanki tłuszczowej z jego dolnych partii. Imbir bowiem pobudza wydzielanie śliny, żółci i soku żołądkowego, dzięki czemu ułatwia trawienie. 

Więcej o: