Zwykle go pijesz, tym razem wyczyść nim toaletę. Skuteczny sposób na pozbycie się zacieków i osadów

Chcąc zaoszczędzić czas i pieniądze warto wykorzystać naturalne sposoby. W tym celu można wykorzystać produkty, które niekoniecznie kojarzą się z czyszczeniem. Jak pozbyć się zacieków od wody z toalety? Te sposoby dla niektórych mogą być oczywiste, zaś niektórych mogą zaskoczyć.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Aby zachować czystość w łazience i skutecznie pozbyć się kamienia w toalecie trzeba czasami poświęcić sporo czasu i nerwów. Jeśli nie usuwamy zacieków regularnie, to w przyszłości będziemy zmuszeni użyć wyjątkowo silnych detergentów. Produkty dostępne na rynku nie zawsze są bezpieczne dla powierzchni łazienkowych i również dla naszego zdrowia. Jak usunąć kamień i zacieki z WC w ekologiczny i bezpieczny sposób? Te nieoczywiste sposoby mogą okazać się wyjątkowo skuteczne.

Zobacz wideo Jak najłatwiej wyczyścić urządzenia kuchenne - piekarnik, zmywarkę i kran?

Chcąc zadbać nie tylko o czystość w łazience, ale również o środowisko naturalne coraz popularniejsze stają się ekologiczne metody. Kostki odświeżające w toaletach to standard, który nie zawsze zawsze sprawdza się w walce z kamieniem w WC. Oto domowe sposoby, które znały i stosowały już nasze babcie.

Metoda dla osób ceniących sobie ekologiczne rozwiązania - boraks

Sól sodowa kwasu borowego, czyli boraks posiada wiele właściwości i znajduje zastosowanie w czyszczeniu wielu powierzchni w domu. Nie bez przyczyny uważany jest za uniwersalny środek o działaniu przeciwgrzybiczym i przeciwwirusowym. Ten produkt to alternatywa dla tradycyjnych detergentów. Jak go stosować?

 1. Pół szklanki boraksu wsypać do WC.
 2. Pozostawić środek na co najmniej godzinę.
 3. Dokładnie wyszorować toaletę przy pomocy szczotki.
 4. Na koniec obficie spłukać wodą.

Ocet jabłkowy połączony z cytryną

Ocet jabłkowy to doskonały sposób na czyszczenie łazienki i WC. Produkt ten posiada wyjątkowo silne właściwości dezynfekujące oraz pomoże w pozbyciu się nieprzyjemnych zapachów. Jak stosować ocet jabłkowy, żeby usunąć zacieki i plamy na WC? Dodaj jeden składnik i postępuj następująco:  

 1. Połącz ocet jabłkowy (pół szklanki) z sokiem z jednej cytryny.
 2. Powstałym roztworem wyczyścić toaletę przy pomocy szmatki.
 3. Pozostaw środek w WC na 15 minut.
 4. Na koniec obficie spłucz.

Nie tylko do picia, ale również do czyszczenia - coca-cola

Skutecznym produktem do walki z kamieniem w WC jest popularny napój gazowany - coca-cola. Produkt ten, dzięki swojemu składowi (kwas fosforowy) sprawdzi się w udrożnieniu rur, ale również z pozbyciu się zalegającego kamienia w toalecie. Jak stosować napój?

 1. Wlej napój do toalety.
 2. Pozostaw produkt na godzinę w WC.
 3. Wyczyść wnętrze sedesu przy pomocy szczotki.
 4. Obficie spłucz roztwór wodą.
Więcej o: